Connect with us

Uudised

EVEL: Vaata enne külmade saabumist vee­torustik üle

Selleks, et lähenevate pühade ajal ei saaks peomeeleolu rikutud, siis on viimane aeg üle vaadata veetorustik ja tagada selle külmakindlus, soovitab Eesti vee-ettevõtete liit (EVEL) saadetud pressiteates.
EVEL soovitab majapidamiste veevärgid üle kontrollida ja kordab tuntud tõdesid, kuidas külma­kahjusid ennetada:
Hoones, mida igapäeva­selt ei köeta ja vett ei kasutata, tuleb vee liikumine hoonesse peatada (sulgeda maakraan või pump kaevus) ning tühjendada torustik, veeboiler, WC-poti loputuskast, kraani­kausi äravool ja muud veesõlmed.
Kasutuses olevates hoonetes vaata üle kogu veevärk ja veendu, et külm ei pääseks ligi. Soojusta torustik, mis võib enim olla mõjutatud välis­temperatuurist. Arvesta ka niiskusega, sest niiskus vähendab soojapidavust.
Veearvesti töökindluse tagamiseks kaitse see külma eest. Veearvestit ümbritsev temperatuur ei tohi langeda alla kahe soojakraadi.
Viimaseks lühiajaliseks abinõuks, kui torustikus olev vesi hakkab külmuma, on veekraani nirisema jätmine. Vee liikumine torustikus takistab selle külmumist.
Kui siiski juhtub, et veetorustik külmub ära, siis esmalt tee kindlaks koht, kust külm on torustikule ligi pääsenud ja ohutute vahenditega alusta aeglaselt soojendamist (sobiv vahend on nt sooja­puhur).
Kui torustiku külmumine on ulatuslikum, siis pöördu abi saamiseks piirkonna vee-ettevõttesse või torutöid teostavate ettevõtete poole.

Irina Vahtra
EVEL

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...