Connect with us

Uudised

Ettevõtlusnädalast sai osa rekordarv noori

Käronyn Kongi
Tänavune Hiiumaa ettevõtlusnädal oli kõige suurema noorte osalusprotsendiga Eestis: üritusse olid kaasatud kõik saare gümnaasiuminoored ja iga neljas lasteaia- ja põhikooliõpilane.
Hiiumaa ettevõtlusnädal oli Eesti mõistes eriline: keskendus noortele ja kestis ühe päeva asemel tervelt nädala. “Näiteks Saaremaal oli üks noorte päev, aga meil olid praktiliselt igal päeval noored kaasatud,” rääkis SA Tuuru noorte ettevõtlusõppe koordinaator Henri Reeder.
Avalöögi sai ettevõtlusnädal esmaspäeval, 2. oktoobril inspiratsioonihommikuga “Miks ma pean õppima?”. Samal päeval said 11. klasside õpilased osa Bright Minds’i äriideede genereerimise konkursi avaüritusest “Kust leida head ideed”. Seal välja tulnud ja tagasiside läbinud mõtted pääsevad edasi Bright Minds programmi koolitustele ja tekkinud meeskondadel on võimalik esitada oma äriidee konkursile 2018. aasta kevadel.
Abituriendid arutasid teisipäeval Rannapaargus koos ettevõtjatega Hiiumaa ettevõtluse probleemkohtade üle. Oma ettevõtteid tutvustasid Joonas Väärtnõu, Ragnar Heiste, Helen Teigar, Toomas Kokovkin ja Meeli Küttim, kes keskendusid oma ettekannetes noorte töötajate ja ettevõtjate olulisusele ettevõtlusmaastikul. Kõik osalejad said hiljem sõna sekka öelda arutelul “Noor ettevõtja, noor töötaja”.
Kolmapäeval avas 13 Hiiumaa ettevõtet oma uksed kõigile huvilistele. Kümnendate klasside õpilased külastasid Kärdla ja Pühalepa valla firmasid.
Kolmapäevast tänaseni on Tuuru maja ümber kujundatud ettevõtlustänavaks, kus asub kuus ühiskondlikku asutust ja ettevõtet. MTÜ Ettevõtlusküla eestvedamisel läbi viidud kaheksas simulatsioonimängus osales kolmapäeval ligi 270 last. Õpilased jagati asutuste vahel ning neil tuli mängu jooksul suhelda teiste ettevõtetega ja lahendada eakohaseid ning rollist tulenevaid ülesandeid. Mängu käibevahendiks oli nii paberil kui virtuaalselt kasutatav mänguraha.
MTÜ Ettevõtlusküla äritänava juhi Tõnis Peterselli sõnul on neil Hiiumaal väga hästi läinud ja noored osalevad väga aktiivselt. “Koostöö Tuuruga läheb väga hästi. Tulime kohale ja meil oli kohe vau-moment,” rääkis
Petersell ja lisas, et neid ootas siin juba palju parem valmis ettevõtluslinnak, kui nad oleks oodanud.
Ettevõtlustänav sai eile auhinna Eesti ettevõtlikkuse edendaja 2017 ning esitati Euroopa Ettevõtlikkuse vaimu edendaja 2017 nominendiks.
“Lisaks noortele võtame ainsa maakonnana fookusesse ka õpetajad ning täname neid selle eest, et nad kasvatavad nii ettevõtlikke inimesi,” lisas Henri Reeder. SA Tuuru, Hiiumaa gümnaasiumi ja Kärdla põhikooli koostöös telliti õpetajatele töötuba, mida juhendab Vladislav Koržets. Töötoas osalema on oodatud ka Hiiumaa ettevõtjad, et ärgitada neid koostööle õpetajatega.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...