Connect with us

Uudised

Ettevõtlikud koolid edulugude konkursil

Kärdla kool ja Käina kool osalesid haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” edulugude konkursil. Kokku saadeti konkursile ligi 80 ettevõtmist. Neist valisid maakondade esindajad välja 35 parimat. SA Tuuru ettevõtluskonsultant Annely Tikerpuu-Kattel ütles, et Hiiumaalt pääsesid üleeestilise žürii ette mõlemad edulood.
Edulugu tuli esitada tabeli kujul ja koos põhjaliku selgitusega. Kärdla koolist võtsid konkursist osa 5. a klassi õpilased koos klassijuhtaja Tiina Viisutiga. Nende edulooks oli kohvik, kus õpilased kahel päeval müüsid omavalmistatud tooteid ning teenitud tulu kasutasid klassipeo korraldamiseks.
Õpetaja Viisut nimetas eesmärkideks, et õpilased saaksid ise kõige vajalikuga hakkama, paraneksid õpilaste omavahelised suhted, nad õpiksid üksteisega arvestama ja saaksid uusi kogemusi.
Õpetaja jaoks oli üllatav, et õpilased ei maininud esmalt mitte rahateenimist, vaid koos kokkamist, mis kestis hiliste õhtutundideni välja. Eriti meeldis neile aga, et “natuke untsu läinud” küpsetised sai kohe ja koos ära süüa.
Õpetaja sõnul said õpilased aru, et rahateenimiseks tuleb vaeva näha, et igal ettevõtmisel on kulud-tulud tasakaalus ainult juhul kui kõik eelnevalt korralikult läbi mõelda ning et tööülesannete ja vastutuse jagamisest sõltub, kas kõik sujub.
Käina kooli ettevõtmises osales kogu kool 1.–9. klassini, abiks valla poolt koolile soetatud 22 nutitahvlit. Tänavu 13. märtsil korraldati koolis Tore Digipäev, mis kestis neli õppetundi. Eri eas õpilased lahendasid nutitahvlite abil ülesandeid: kõige pisemad panid kokku pusle, natuke suuremad käisid digimatkal, vanemate klasside õpilased alustasid päeva pildijahiga Käina alevikus ja jätkasid digitunniga.
Digipäeva algataja Urve Pärnamaa kirjutab konkursiesildises, et päev pakkus palju rõõmu nii õpilastele kui õpetajatele. Eesmärgiks aga oli innovaatline õppimine väljaspool klassiruumi ja uute lahenduste otsimine õppetegevuses.
Tänu digipäevale sai alguse kooli digiblogi ja õpetajate iganädalane koolitus – digiminutid. Käina koolipere julgustab kõiki koole kasutama nutiseadmeid õppetöös, kuid vahetund, vastupidi, võiks olla nutivaba, et rohkem liikuda, silmi puhata ja vahetult omavahel suhelda.
Edulugude viie kategooria parimad selguvad Haridusfestivalil, mis sel aastal toimub 29. oktoobril Narva kutseõppekeskuses.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...