Connect with us

Uudised

Ettevõtja: Kaks pesumaja mahub saarele küll

Harda Roosna
Puhastusfirmaga OÜ H&R Puhastus alustanud Kai Kallas laiendas ettevõtet ja avas esmaspäeval pesumaja.
Nüüd on Hiiumaal jälle kaks pesumaja, üks Selveris, teine Hiiumaa haigla pesumajas, mille OÜ H&R Puhastus rendile võttis.
Omanik on kindel, et Hiiumaal on teisele pesumajale ruumi küll: “Kui saarele mahub rohkem kui kaks koristus­firmat, mahub ka kaks pesumaja,” kinnitab Kallas. Tema sõnul on suhted samas valdkonnas tegutsevate ette­võtjatega head – nii väikse saare peal ei tohi ju kakelda.”
Neile, kel kavas saarel oma ettevõttega alustada, ütleb ta, et kui on hea äriidee, tasub seda igal juhul teha.
Oma tantsulava
Avamispeo torti ja kohvi pakuti haiglaga samal ajal, 60ndatel ehitatud pesukuivati tõmbekapil, mis näeb välja nagu väike teatri­lava. Nii vana pesukuivati on Eestis suhteliselt haruldane, pole teada, kas sellist kusagil enam alles ongi.  Pealt­näha vana “seadme” sees on moodne sisu – pesu kuivatab maaküte, mis kütab ka haigla­hooneid.
“See pesukuivati töötab väga ökonoomselt,” kinnitas Kallas. “See on palju tõhusam ja funktsionaalsem kui tänapäevased elektril või aurul töötavad kuivatuskapid. Nii et seda ei lõhu me siit mitte mingi hinna eest välja.”
Võimalus tuli
Pesumaja mõtet hakkas Kallas mõlgutama aasta tagasi, otsis sobivaid ruume ja fonde. Toona asjast asja ei saanud ja nii pani ta plaani niiöelda sahtlisse õiget aega ootama. Läks mööda paar nädalat ja selgus, et haigla otsib pesumajale operaatorit.
Puhastusfirma avas Kallas kolm aastat tagasi, pesumajast saab seni pakutavale koristusele lisateenus. Turvalisust lisab, et ettevõttel on leping haiglaga.
Pesumaja kaasajastamiseks on kavas teha investeering. Arenguruumi üsna avaras hoones on. Praegu käib remont tubades, mis sisustatakse oma töötajate jaoks. Laos seisab ja paigaldamist ootab juba uus pesumasin. Soetatud on ka kaks suurt, ligi 30kilost kuivatit. Ühte ruumi sisustatakse kulukaubanduse ladu. Sealt saab kliendile puhast pesu viima minnes kaasa haarata tualettpaberi, paberkäterätikud, seebi jms – põhimõtteliselt kõik, mida ühes majutus-, toitlustusasutuses või kontoris vaja.
Pesuekspress tuleb!
Jah, lugesite õigesti – ettevõte kavatseb käima panna nn pesuekspressi. Must pesu korjatakse kokku ja puhas pesu veetakse laiali selleks, et majutajatel, kel suvel niigi kiire, elu mugavamaks teha.
Tegelikult sai pesumaja avamise mõte alguse hoopis eraklientidelt, kes pesumajja samuti väga oodatud. Ka keemilist puhastust on kavas pakkuda koostöös mandril asuva pesumajaga.
Kallas kutsus pesumajja tooma huvitavast kangast ja “huvitavate” plekkidega riideid, et katsuda need  puhtaks saada. “Igasugused põnevad väljakutsed pakuvad meile huvi, nii et julgelt võib tulla,” ütles Kallas, kes äsja käis praktilisi kogemusi omandamas pealinna pesumajades.
Pakub tööd kümnele
Kolm aastat tagasi alustanud ettevõttes saab tööd kümmekond inimest, neist kuus koristusfirmas.
Ettevõtja hinnang senitehtule kõlab nii: “Ma julgen öelda, et meil läheb hästi, aga alati saab paremini.”
Üsna sümboolne on ka ette­võtte moto, mille leiab veebi­lehelt www.hrpuhastus.ee – “Ei ole probleeme, on väljakutsed.”

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...