Connect with us

Uudised

Puhastusettevõte küüris tasuta Lauka kooli

erakogu
OÜ H&R Puhastus tiim tegi reedel-laupäeval heategevuslikus korras Lauka põhikooli koridorides põrandate süvapuhastuse.
Kõrgessaare osavallavanem Üllar Laid ütles, et kui OÜ H&R Puhastus tegi osavallale ettepaneku teha sponsorluse korras Lauka põhikoolis põrandate süvapesu ja hooldus, võeti pakkumine rõõmuga vastu. Plaanis oli koridoride kivipindade süvapesu ja vahatamine, osavald omalt poolt katab ettevõttele puhastusvahendite kulu.
“Alustasime esialgu üld­kasutatavates ruumides nagu koridorid, aga kokkuleppel ja osavalla toetusel on ettevõte valmis tegema samu töid ka klassiruumides,” lisas Laid.
Nii käiski ettevõtte omanik ja tegevjuht Kai Kallas reedel koos kolleegiga Lauka kooli­maja põrandaid küürimas. Kooli valikut, kus vabatahtlikuna oma panus anda, toetas kogu tema kaheksaliikmeline tiim.
Põrandate põhjalikuks puhastuseks kulus reedel kaheksa ja laupäeval veel kaks tundi. Appi tulid ka kolm 9. klassi noormeest. “Poisid ütlesid, et nemad raha ei taha, peaasi, et saaks kooli puhtaks,” rääkis Kallas.
Kallas ütles, et kooli põrandate seisukord on päris halb ja põrandakatted rikutud, mõneks ajaks on need nüüd puhtad, kuid kindlasti vajavad katted remonti.
Vallast öeldi, et osavallavanem Üllar Laid ja kooli direktor Märt Rannast leppisid sel sügisel kokku, et järgneva kahe aasta jooksul tehakse koolis vajalikke remondi­töid. Selleks võetakse hinna­pakkumised ja tööd planeeritakse valla eelarvesse, kinnitas Laid.
Kolmas heategu
OÜ H&R Puhastus on heategevuslikke aktsioone ette võtnud varemgi: 2014. aastal korraldati koos Kärdla lasteaia lapsevanematega lasteaia vaipadele suur pesupäev ja 2015. aastal puhastati põhjalikult Käina lasteaia vaibad-diivanid-madratsid.
Kõrgessaare osavallale tegi Kai Kallas pakkumise korraldada Lauka koolis tasuta põhjalikum puhastus peale seda, kui koolijuht Märt Rannast oli talle kurtnud, et sellise teenuse tellimiseks kooli eelarves raha ei ole.
Hiiu vallast saadud andmetel on Lauka põhikooli majanduskulud aastate jooksul tasapisi siiski kasvanud: 2011. aasta 38 000 eurost tänavuaastase ligi 49 000 euroni.
Igapäevaselt pakub OÜ H&R Puhastus hooldus­koristust mitmes ettevõttes, koolidest on nende hoole all Kärdla põhikooli hooned, sh HUPS ja Rajaleidja keskus. Pikalt on ettevõte teinud koostööd Palade põhi­kooliga.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku