Connect with us

Uudised

Erivajadustega inimesed käisid Astangu töölaadal

Erik | Hiiu Leht

MTÜ Kõrgessaare Puuetega Noorte Klubi Vikerkaar korraldas tänavu Hiiumaa erivajadustega inimestele väljasõidu Tallinna – peaeesmärgiks Astangu töölaada külastamine.

Kuna töölaat algas juba 5. oktoobri hommikul, alustasime teekonda eelmisel päeval ja sisustasime ära mõlemad päevad. Esmalt tahtsime tutvuda televisiooni telgitagustega ja saada teadlikumaks oma tervisest. Seega külastasime TV3 maja tööruume ja tutvusime uudistesaate stuudioga. Üllatav oli näha, et nad suudavad nii väikse ruumi telepildis avaraks ja hubaseks muuta. Saime teada, et samas majas on ka ruumid raadiosaadete tegemiseks. Kõige meeldivam üllatus oli, et TV3 töökas meeskond on ülimalt sõbralik ja kõik inimesed, kes meile tubades või koridorides vastu tulid, teretasid meid särava naeratuse saatel.

Edasi viis meie teekond tervisehoiumuuseumisse, kus saime giidi käest hulga uusi teadmisi, testisime enda reaktsioonikiirust, peopesa jõudu, uurisime spetsiaalsest peeglist, kas rüht on sirge või peaks pöörduma arsti poole. Saime ülevaate eri ajastute puhastustoodetest ja nägime vanaaegseid hambaarstikabineti töövahendeid: toolid, puurid, valgustid. Põnevat uurimist oli nii palju, et tahaksime varsti jälle sinna tagasi minna.

Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse töölaadale oli tulnud palju inimesi, kes kõik tahtsid teada, milliseid töökohti on ettevõtted erivajadustega inimestele loonud või kohandanud. Töölaadale oodati lisaks erivajadustega inimestele ka neid ühendavaid liite, ühinguid, seltse ja kõiki teisi teemast huvitatud inimesi.

Tavaliselt pakutakse laatadel erinevaid kaupu, mida saavad külalised omale osta, kuid töölaadal pakuti hoopis töökohti. Lisaks oli külastajail võimalus tööd ka kohe kohapeal järgi proovida. Näiteks puhastusteenuseid pakkuv ettevõte võttis kaasa puhastusteenindaja töövahendid ja töölaada külastajad said katsetada, kuidas see töö neile sobida võiks. Lisaks tööandjate ja potentsiaalsete kandidaatide kokkuviimisele oli kohal ka töötukassa esindus, kust samuti sai infot erivajadustega inimestele mõeldud vabade töökohtade kohta.

Kõrgessaare puuetega noorte klubi Vikerkaar liikmed ja Kärdla tegevustoa kliendid tänavad Hiiumaa puuetega inimeste koda ja Kodanikuühiskonna sihtkapitali kohaliku omaalgatuse programmi toetuse eest meie projektile “Aktiivsed erivajadustega noored”, mille raames meie väljasõit Astangu töölaadale toimus.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...