Connect with us

Uudised

Erivajadustega inimesed käisid Astangu töölaadal

Erik | Hiiu Leht

MTÜ Kõrgessaare Puuetega Noorte Klubi Vikerkaar korraldas tänavu Hiiumaa erivajadustega inimestele väljasõidu Tallinna – peaeesmärgiks Astangu töölaada külastamine.

Kuna töölaat algas juba 5. oktoobri hommikul, alustasime teekonda eelmisel päeval ja sisustasime ära mõlemad päevad. Esmalt tahtsime tutvuda televisiooni telgitagustega ja saada teadlikumaks oma tervisest. Seega külastasime TV3 maja tööruume ja tutvusime uudistesaate stuudioga. Üllatav oli näha, et nad suudavad nii väikse ruumi telepildis avaraks ja hubaseks muuta. Saime teada, et samas majas on ka ruumid raadiosaadete tegemiseks. Kõige meeldivam üllatus oli, et TV3 töökas meeskond on ülimalt sõbralik ja kõik inimesed, kes meile tubades või koridorides vastu tulid, teretasid meid särava naeratuse saatel.

Edasi viis meie teekond tervisehoiumuuseumisse, kus saime giidi käest hulga uusi teadmisi, testisime enda reaktsioonikiirust, peopesa jõudu, uurisime spetsiaalsest peeglist, kas rüht on sirge või peaks pöörduma arsti poole. Saime ülevaate eri ajastute puhastustoodetest ja nägime vanaaegseid hambaarstikabineti töövahendeid: toolid, puurid, valgustid. Põnevat uurimist oli nii palju, et tahaksime varsti jälle sinna tagasi minna.

Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse töölaadale oli tulnud palju inimesi, kes kõik tahtsid teada, milliseid töökohti on ettevõtted erivajadustega inimestele loonud või kohandanud. Töölaadale oodati lisaks erivajadustega inimestele ka neid ühendavaid liite, ühinguid, seltse ja kõiki teisi teemast huvitatud inimesi.

Tavaliselt pakutakse laatadel erinevaid kaupu, mida saavad külalised omale osta, kuid töölaadal pakuti hoopis töökohti. Lisaks oli külastajail võimalus tööd ka kohe kohapeal järgi proovida. Näiteks puhastusteenuseid pakkuv ettevõte võttis kaasa puhastusteenindaja töövahendid ja töölaada külastajad said katsetada, kuidas see töö neile sobida võiks. Lisaks tööandjate ja potentsiaalsete kandidaatide kokkuviimisele oli kohal ka töötukassa esindus, kust samuti sai infot erivajadustega inimestele mõeldud vabade töökohtade kohta.

Kõrgessaare puuetega noorte klubi Vikerkaar liikmed ja Kärdla tegevustoa kliendid tänavad Hiiumaa puuetega inimeste koda ja Kodanikuühiskonna sihtkapitali kohaliku omaalgatuse programmi toetuse eest meie projektile “Aktiivsed erivajadustega noored”, mille raames meie väljasõit Astangu töölaadale toimus.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...