Connect with us

Uudised

Erihooldekodu ehitab AS Eston Ehitus

Aprillis võiks alata Kärdlasse Pargi tn 3 kerkiva sotsiaal­keskuse esimese etapi, erihooldekodu ehitus, kuna vallal on ehitaja valitud ja leping sõlmimisel.
Valla sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et esimene kohtumine ehitajaga on järgmisel nädalal. “Loodame siis lepingutingimused kokku leppida ja et ehitaja saab alustada juba aprillis,” lisas ta.
Hiiumaa vallavalitsuse korraldatud riigihankele laekus tähtajaks kolm pakkumist. Hanke võitis Nordeconi kontserni kuuluv AS Eston Ehitus, mis praegu ehitab ka Käina Tuuletorni.
Rahuoja ütles, et hanke ehitus­osa maksumuseks kujunes vastavalt kõige odavamale pakkumisele 865 000 eurot pluss käibemaks. “See vastas üsna täpselt  projekteerija poolt tellitud eelarvekalkulatsioonile,” märkis Rahuoja.
Erihooldekodu ehitust toetas Euroopa sotsiaalfond 638 000 euroga, millele lisandub valla omaosalus 300 000 eurot. Seega on rahastuslepingu järgi ehitustöödeks kasutada 700 000 eurot ehk 165 000 eurot vähem kui tuli ehitushind. “Ehituse kallinemine oli ette näha ja lisa­vahendid on planeeritud valla eelarvestrateegias,” selgitas Rahuoja.
Lisaks Eston Ehituse pakkumisele laekus veel kaks: ühispakkumise tegid OÜ Arens Ehitustööd ja OÜ Dreibau ning OÜ BauEst
ja AS Kuressaare Ehitus.
Valmivas Hiiumaa sotsiaalkeskuse erihooldekodus saab olema kümme kohta ööpäevaringse erihoolduse klientidele ja kümme kohta kogukonnas elamise teenust vajavatele klientidele, kokku 20 kohta. Ühtlasi luuakse kümme uut töökohta.
Sellega luuakse Hiiumaal ööpäevaringse erihooldus­teenuse ja kogukonnas elamise teenus, mida seni saarel pole olnud. Mõlemad teenused on mõeldud raske, sügava või püsiva kuluga psüühika­häirega inimestele. Hiiumaal saab erihoolekandeteenuseid u 40 klienti, kellele pakutakse igapäevaelu toetamise, töötamise toetamise ja toetatud elamise teenust.
Sotsiaalkeskuse põhi­hoonesse on planeeritud eakate pansionaat, päevakeskus ja tegevusruumid.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

Uudised

15. veebruari seisuga elab Eestis kehtiva elamisloa või elamisõigusega 83 507 Venemaa kodanikku, kellest 73 772 omavad pikaajalist elamisluba, teatab BNS. Kõige vähem elab...