Connect with us

Uudised

Erihooldekodu ehitab AS Eston Ehitus

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Aprillis võiks alata Kärdlasse Pargi tn 3 kerkiva sotsiaal­keskuse esimese etapi, erihooldekodu ehitus, kuna vallal on ehitaja valitud ja leping sõlmimisel.
Valla sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et esimene kohtumine ehitajaga on järgmisel nädalal. “Loodame siis lepingutingimused kokku leppida ja et ehitaja saab alustada juba aprillis,” lisas ta.
Hiiumaa vallavalitsuse korraldatud riigihankele laekus tähtajaks kolm pakkumist. Hanke võitis Nordeconi kontserni kuuluv AS Eston Ehitus, mis praegu ehitab ka Käina Tuuletorni.
Rahuoja ütles, et hanke ehitus­osa maksumuseks kujunes vastavalt kõige odavamale pakkumisele 865 000 eurot pluss käibemaks. “See vastas üsna täpselt  projekteerija poolt tellitud eelarvekalkulatsioonile,” märkis Rahuoja.
Erihooldekodu ehitust toetas Euroopa sotsiaalfond 638 000 euroga, millele lisandub valla omaosalus 300 000 eurot. Seega on rahastuslepingu järgi ehitustöödeks kasutada 700 000 eurot ehk 165 000 eurot vähem kui tuli ehitushind. “Ehituse kallinemine oli ette näha ja lisa­vahendid on planeeritud valla eelarvestrateegias,” selgitas Rahuoja.
Lisaks Eston Ehituse pakkumisele laekus veel kaks: ühispakkumise tegid OÜ Arens Ehitustööd ja OÜ Dreibau ning OÜ BauEst
ja AS Kuressaare Ehitus.
Valmivas Hiiumaa sotsiaalkeskuse erihooldekodus saab olema kümme kohta ööpäevaringse erihoolduse klientidele ja kümme kohta kogukonnas elamise teenust vajavatele klientidele, kokku 20 kohta. Ühtlasi luuakse kümme uut töökohta.
Sellega luuakse Hiiumaal ööpäevaringse erihooldus­teenuse ja kogukonnas elamise teenus, mida seni saarel pole olnud. Mõlemad teenused on mõeldud raske, sügava või püsiva kuluga psüühika­häirega inimestele. Hiiumaal saab erihoolekandeteenuseid u 40 klienti, kellele pakutakse igapäevaelu toetamise, töötamise toetamise ja toetatud elamise teenust.
Sotsiaalkeskuse põhi­hoonesse on planeeritud eakate pansionaat, päevakeskus ja tegevusruumid.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...