Connect with us

Uudised

Erihooldekodu ehitab AS Eston Ehitus

Aprillis võiks alata Kärdlasse Pargi tn 3 kerkiva sotsiaal­keskuse esimese etapi, erihooldekodu ehitus, kuna vallal on ehitaja valitud ja leping sõlmimisel.
Valla sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et esimene kohtumine ehitajaga on järgmisel nädalal. “Loodame siis lepingutingimused kokku leppida ja et ehitaja saab alustada juba aprillis,” lisas ta.
Hiiumaa vallavalitsuse korraldatud riigihankele laekus tähtajaks kolm pakkumist. Hanke võitis Nordeconi kontserni kuuluv AS Eston Ehitus, mis praegu ehitab ka Käina Tuuletorni.
Rahuoja ütles, et hanke ehitus­osa maksumuseks kujunes vastavalt kõige odavamale pakkumisele 865 000 eurot pluss käibemaks. “See vastas üsna täpselt  projekteerija poolt tellitud eelarvekalkulatsioonile,” märkis Rahuoja.
Erihooldekodu ehitust toetas Euroopa sotsiaalfond 638 000 euroga, millele lisandub valla omaosalus 300 000 eurot. Seega on rahastuslepingu järgi ehitustöödeks kasutada 700 000 eurot ehk 165 000 eurot vähem kui tuli ehitushind. “Ehituse kallinemine oli ette näha ja lisa­vahendid on planeeritud valla eelarvestrateegias,” selgitas Rahuoja.
Lisaks Eston Ehituse pakkumisele laekus veel kaks: ühispakkumise tegid OÜ Arens Ehitustööd ja OÜ Dreibau ning OÜ BauEst
ja AS Kuressaare Ehitus.
Valmivas Hiiumaa sotsiaalkeskuse erihooldekodus saab olema kümme kohta ööpäevaringse erihoolduse klientidele ja kümme kohta kogukonnas elamise teenust vajavatele klientidele, kokku 20 kohta. Ühtlasi luuakse kümme uut töökohta.
Sellega luuakse Hiiumaal ööpäevaringse erihooldus­teenuse ja kogukonnas elamise teenus, mida seni saarel pole olnud. Mõlemad teenused on mõeldud raske, sügava või püsiva kuluga psüühika­häirega inimestele. Hiiumaal saab erihoolekandeteenuseid u 40 klienti, kellele pakutakse igapäevaelu toetamise, töötamise toetamise ja toetatud elamise teenust.
Sotsiaalkeskuse põhi­hoonesse on planeeritud eakate pansionaat, päevakeskus ja tegevusruumid.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....