Connect with us

Uudised

ERASMUS+ projektikohtumine Rokiškis

Tõnu Soop
11.–15. novembrini osalesid Hiiumaa gümnaasiumi õpilased ERASMUS+ projekti “Muusika ei vaja keele­oskust” (Music Doesn`t Need to Know Any Languages) neljandal projekti­kohtumisel Leedus Rokiškis. See on väike vallastaatusega linn Leedus Panevėžyse maakonnas, mis on tuntud seal valmistatava juustu “Rokiškio sūris” poolest.
Rokiškis ootasid meid sõbralikud inimesed ja väga hästi korraldatud vastuvõtt. Leedu õpetajad olid kokku pannud mitmekülgse ja põneva programmi. Lisaks koolitundidele ja õpitubadele külastasime linnavalitsust, muuseume, mõisaid, saime osa ilusatest kontsertidest, tantsisime rahvatantse ja tutvusime Leedu rahvusliku kultuuriga.
Õpilaste tagasiside kohtumise kohta on positiivne: “Õppereisi käigus saime teada partnerriikide rahvuslike laulude ja tantsude kohta. Meil oli võimalus osaleda töötubades, kus valmistati nii puust vilesid, kauneid sõrmuseid, jõuluehteid kui ka käsitööleiba. Ööbisime projektis osalevate õpilaste kodudes ning see andis meile võimaluse tutvuda Leedu igapäevaeluga. Üldmuljed projektireisi kohta on positiivsed. See oli kasulik ja informatiivne reis – saime teada huvitavaid asju, mida enne ei teadnud!”
Projekti eesmärk on näidata, et muusika on universaalne keel, mis räägib läbi hingede ja südamete ning on mõistetav olenemata kuulaja rahvusest, keelest ja kultuurist. Läbi helide on võimalik rääkida ja aru saada.
Teine oluline eesmärk antud projektis on tõestada, et olenemata meie kultuurilistest ja rahvuslikest eri­päradest on meil palju ühist. Muusika ühendab ja liidab. Me tajume muusikat ja keelt väga sarnaselt.
Gümnasiste ootavad veel ees reis Horvaatiasse ja Poolasse. Projekti väljundiks aga on kataloog tunnikavadega ja muusikal, mis etendatakse viimasel kohtumisel.
Projekti rahastas Euroopa Liidu ERASMUS+ programm.

Maris Nõmmik-Kärtner

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...