Jälgi meid
Abi Hiiumaa kirikule 9.-15.12

UUDISED

Käina õpilased käisid projektikohtumisel Kreekas

PEEP RANDVIIR
Selleks, et pandeemiale kaotatud aeg tasa teha, toimus rahvusvahelise Erasmus+ kultuuriaedade projekti (“Garden of Cultures in Europe”) teine kohtumine projektipartneritega 22.–27. maini Kreekas ehk napid kolm kuud pärast veebruarikuist käiku Hispaaniasse.
Käina kooli 8. klassi õpilased Rasmus Luure, Emma Emilia Puttonen, Britt Anell Teemets, Reekab Elmi, Margus Vannas ja Kermo Põtter olid Kreeka Larissa linna 3. gümnaasiumi külalisteks koos Hispaania ja Saksamaa õpilaste-õpetajatega. Meie grupi saatjateks olid kooli direktor Ermo Mäeots ja alla­kirjutanu.
Kõlekülmalt Eestimaalt tulnuid võõrustas Kreeka üle 30kraadise kuumusega. Kui sellele lisada veel sõbralikud inimesed, rikas kultuuri­pärand, hariv ja meeleolukas programm ning hulk uusi sõpru, võib lugeda reisi igati kordaläinuks. Majutus­peredes elades tutvuti kreeklaste igapäevaeluga. Näiteks on nende päevakava oluliselt erinev meie omast: kuna keskpäeval on väga palav, siis sel ajal on linnatänavad kui välja surnud; elu algab kuskil kella 19 paiku, avatakse uuesti poed ja söögikohad, rahvas koguneb väljakutel, parkides, lugematutes kohvikutes ja baarides ning melu kestab keskööni.
Töisema poole pealt: tutvustasime enda koole, kodukohti ja oma “aknaaiandust”, grupi­tööna määrasime taimi, mis hiljem ka maha istutasime, saime teada, kuidas vanasti kodudes oliiviõli jääkidest seepi tehti, kuidas mägikülad oma vee said; osalesime video-klipis, mille sõnumiks oli: (prügi)sorteerimine on tsivilisatsiooni tunnus; viimasel päeval istutas iga delegatsioon Erasmuse parki oma puu.
Huvitavad olid väljasõidud Olympose jalamil asuvasse Rapsani külla, Trikala linnakesse; külastasime põnevat loodusmuuseumi ja rahvuskultuuri väljapanekut; omaette elamus oli UNESCO maailmapärandisse kuuluva Meteora koostrikompleksi külastus. Kohtumise kulminatsiooniks oli rahvusvaheline õhtu – ühine kontsert, suupiste­laud ja disko. Meie poolt oli külakostiks veidike Eestimaa maiustusi, kontserdil esitas Margus Rudolf Tobiase muusikat ja kogu grupp laulu “Kauges külas”. Lõpus tantsisime ühiselt Sirtakit. Pisarad hakkasid voolama juba päev enne lahkumist.
Taaskohtumiseni septembris Andernachis ja aasta pärast Käinas!

MARIS VARIK
Käina kooli inglise keele õpetaja-projektijuht

Hiiumaa“Garden of Cultures in Europe”
Kultuuriaedade projekti veab Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaal asuva Andernachi linna St Thomas reaalkool ning see on mõeldud üldhariduskooli õpilastele. Projekti fookus on keskkonna- ja kultuurihoiul. Veebruaris veetis kuus Käina kooli õpilast ja kaks õpetajat nädala Hispaanias, kus olid külalisteks Andaluusia provintsi Bailéni linna IES Hermannos Medina Rivilla koolis.
Lisaks Käina ja Hispaania kooli esindusele osalevad Euroopa kultuuriaedade projektis veel Kreeka linna Larissa/Lárisa ja Saksamaa linna Andernachi õpilased-õpetajad.
Projekti raames valmib looduse õpperada Käina koolimajast Padarimäeni, mis on kunstlikult rajatud küngas-peoplats Käina alevikus, mis saanud nime kunagise vallajuhi Üllar Padari auks.

Allikas: Käina kool

Veel lugemist:

UUDISED

Suuremõisa lasteaed-põhikool ja Palade põhikool on viimastel aastatel osalenud ja jätkuvalt osalemas mitmes rahvusvahelises haridusprojektis koos Läti, Rumeenia, Põhja-Makedoonia, Leedu, Islandi, Portugali, Kreeka ja...

UUDISED

  Kevadest aasta lõpuni suundub ligi poolsada Hiiumaa ametikooli õppurit ja kutseõpetajat õpirändele – tänavu on neid varasemast rohkem, kuna teoks saavad ka pandeemia...