Connect with us

Uudised

Emmastes selgusid kiireimad kooliõpilased

Hergo Tasuja
Emmaste spordihallis selgitati välja maakonna meistrid sisekergejõustiku jooksualadel ehk nobedaimad kooliõpilased. Võisteldi neljal alal: 50 m sprindis ja tõkkejooksus, klotsijooksus, kus tuli kaks klotsi kümne meetri kauguselt ära tuua ja 3×60 m teatejooksus.
Gümnaasiumi arvestuses oli konkurents hõre: osales neli Kärdla ühisgümnaasiumi (KÜG) õpilast. Samas need, kes osalesid, näitasid heatasemelisi tulemusi. Tüdrukutest sai kolm kuldmedalit Anet Post. Parima tulemuse tegi ta sprindis, kus läbis 50 m ajaga 7,4 sekundit (s).
Poistest võitis Marko Pruunlepp tõkkejooksu ajaga 8,1 ja klotsijooksu ajaga 8,9 s. Sprindis oli ta teine. Selle võitis Ken Pähn ajaga 6,2 s. Kolmas oli Kristo Holtsmann, kes kogus kokku kolm pronksmedalit. Pähn sai lisaks kullale kaks hõbedat.
Tõkkejooksu tulemused
Tõkkejooksus näitasid häid aegu eelkõige 6.–7. klasside õpilased. Tüdrukutest oli parim Kristina Joarand 8,9 s, teine Kelly Nurk 8,5 ja kolmas Anna-Brita Tall 8,6 s. Kõik kolm õpivad Kärdlas.
Poiste kiireim oli Marken Tisler ajaga 8,9 s, teiseks jooksis Jaagup Kopli ja kolmandaks Kasper Pisa, mõlema aeg 9,1 s. Käina poisid võtsid sel alal koguni nelikvõidu.
8.–9. klasside tüdrukutest jooksis distantsi 8,9 sekundiga Marta Eller. Noormeeste tihedat konkurentsi näitab, et esikuuikus oli viie kooli õpilasi. Võitis Rait Penkin Paladelt 8,9 s, teine oli Marko Nurk 9,1 s ja kolmas Kevin Koit 9,3 s. Mõlemad KÜGist.
Kõige nooremate tüdrukute seas võitis Siiri Talts Kärdlast ajaga 10,2 s, teine oli Riste Sofie Käär Emmastest ajaga 10,5 s, kolmas Karoliina Mustkivi Käinast ajaga 10,7 s.
Kui teistes vanuseklassides oli osalejaid kuni mõniteist, siis 4.–5. klasside poisse 21. Kaksikvõidu ajaga 10,1 s teenisid Emmaste poisid Kristjan Ugam ja Jakob Valk. Hargo Liiving Suuremõisast ajaga 10,3 s oli kolmas.
Klotsijooksu kiireimad
Klotsijooks nõudis kiirust, head kiirendust ja täpsust. Just viimane sai mitmele võistlejale saatuslikuks, samas on aasta-aastalt eksi­musi vähemaks jäänud.
Põhikooli vanematest poistest võitis Lauka kooli õpilane Robin Niidas ajaga 8,9 s, järgnesid Tomi Laid ja Rauno Rand Käinast.
Ka 6.–7. klasside arvestuses viidi kuldmedal Laukale: Risto Püssim läbis distantsi ajaga 9,6 s, teine oli Marcus Mäll KÜGist ja kolmas Sander Miller Käinast.
Noorematest poistest näitas ainsana aega alla kümne sekundi, 9,9 s teise kuldmedali kaela saanud Kristjan Ugam Emmastest. Teine-kolmas olid tema koolivennad Jakob Valk ja Tobias Remmelg.
8.–9. klasside tüdrukute klotsijooksu võitis Marta Eller ajaga 10,1 s, järgnesid Triin Jürimäe Paladelt ja Maria Valk Laukalt.
Teise kuldmedali teenis Kristina Joarand, kes oli kiireim 6.–7. klasside arvestuses ajaga 10,1 s, Susan Žacek Käinast tuli teiseks ja Kelly Nurk Kärdlast kolmandaks.
Noorimatest võitis ajaga 10,4 s Stiina Lepamaa Käinast, orienteerujad Siiri Talts ja Eliise Kesküla Kärdlast viisid hõbeda-pronksi.
Sprint populaarseim
Sileda maa jooksus ehk sprindis oli osalejaid oodatult kõige rohkem. Põhikooli vanemate tüdrukute jooksu võitis Marta Eller ajaga 7,4 s – see oli talle juba kolmas alavõit. Teine oli Raili Utrop Paladelt ajaga 7,5 ja kolmas Emma Kaups Kärdlast ajaga 7,8 s.
Klass nooremate võitja, Karin Pisa Käinast näitas täpselt sama aega kui vanemate tüdrukute võitja – 7,4 s. Kelly Nurk ja Kristina Joarand olid teine-kolmas ajaga 7,6 s.
Siiri Talts näitas 4.–5. klas­side arvestuses teistele kindlalt kandu ja ajaga 7,6 s edestas ta Stiina Lepamaad poole sekundiga, kolmas oli Riste Sofie Käär 8,2ga.
Poiste finaalid olid pingelised heitlused viimaste sentimeetriteni. Ja kuigi Emmastes on ainus saal Hiiumaal, kus 50 meetri sprinti joosta saab, jääb võistlejatele vähe ruumi pidurdamiseks.
Põhikooli vanemas astmes võitis Robin Niidas ajaga 6,7 s, edestades sajandikuga Rait Penkinit, kellele omakorda kaotas sajandikuga Marko Nurk.
Aeg 6,8 sekundit andis 6.–7. klassi poiste seas esikoha Marcus Mällile. Sama ajaga oli teine Käina õpilane Rein Reinu, tema koolivend Sander Miller oli ajaga 7,1 s kolmas.
Kõige nooremate poiste jooksu võitis Hargo Liiving ajaga 7,8 s, täpselt 8 sekundiga läbisid distantsi Kenet Vaino Laukalt ja Herman Reinpal Paladelt.
Teatejooks
Teatejooksus kuulus võistkonda üks poiss või tüdruk igast võistlusklassist. Poiste 11 tiimi konkurentsis oli kiireim Palade trio: Rait Penkin, Rait Tustit, Hargo Liiving. Järgnesid Lauka ja Kärdla I.
Tüdrukute kuue tiimi seas oli nobedaim Kärdla I kolmik ehk Siiri Talts, Kristina Joarand, Marta Eller, teine Kärdla II ja kolmas Käina.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...