Connect with us

Uudised

Emmaste lasteaialapsed tantsisid tantsupeol “Kodutee”

Indrek Rammuse fotoblogi
Laupäeval, 13. juunil peeti Haapsalu piikopilinnuses kolmas Eesti eelkooliealiste laste tantsupidu “Kodutee”. See tore tantsupidu on ellu kutsutud selleks, et populariseerida rahvatantsu ja pakkuda tantsulusti ka kõige noorematele.
Kuna laps õpib kõige paremini läbi tegevuse, on rahvatants väga hea võimalus korraldustiimi suurima unistuse – rajada lasteaialastele tee suurtele tantsupidudele – elluviimiseks.
Mullu sügisel kuulutati välja registreerimine tantsupeole, mille peateemaks ja nimilauluks oli sel korral “Kodutee”. Nimilaulu sõnade autor on Leelo Tungal ja viisi looja Venno Loosaar, kes oli ka peo muusikaline kujundaja ja
vahetekstide autor.
Ainsana Hiiumaalt otsustasime kahe vanema rühma lastega sellel peol osaleda. Meile anti ülesanne luua ja selgeks õppida tants, mille muusika pärineb muusikalist “Pipi Pikksukk”, nimelt “Asjade otsimine”. Seda tantsu esitasime peol koos kolme Saaremaa tantsurühmaga. Tantsusammud etteantud muusikale seadis meie muusikaõpetaja koostöös saarlastega.
17. märtsil tulid meile külla peo üldjuhid Kaia Pihlak ja Märt Agu. Me ootasime neid pikisilmi, et näidata neile, mida oleme lühikese ajaga selgeks õppinud. Nad tutvustasid meile peo mõtet ja õpetasid kahe ühistantsu põhisamme.
13. juunil algas meie reis Haapsallu juba varavalges, et jõuda poole üheksasele praamile. Lapsed olid elevil ja rõõmsad. Piiskopilinnusesse oli kogunenud palju pisikesi tantsuhuvilisi.
Kui esimesel tantsupeol, mis peeti 2012. aastal Viimsis, oli osalejaid olnud veidi üle 300, teisel peol 2013. aastal Rakveres juba peaaegu 800, siis tänavusel tantsupeol kasvas arv ligi 1500 osalejani. Tantsupeo rongkäik oli 1,5 km pikk ja algas staadionilt. Meie laste jaoks oli see esmakordne kogemus ja paar last küsisid, kas rongkäigus saab rongiga ka sõita.
Päris uhke tunne oli kõndida rahvariietes läbi linna ja kuulda, kuidas hüütakse: “Hurraa! Elagu Emmaste lasteaed! Elagu Hiiumaa!” Lastele tõi naeratuse näole, nähes tee ääres lehvitamas kohale sõitnud ja kaasa elama tulnud vanemaid, sõpru ja tuttavaid.
Rongkäigule järgnes ligi kahe­tunnine tantsuetendus, kus kõik 1500 Eestimaa tantsu­last said esitada oma selgeksõpitud tantsud. Ei saa märkimata jätta, et ilmataat oli sel päeval tõeline laste sõber! Õhtusele praamile jõudes olid lapsed väsinud, kuid samas õnnelikud ja rahulolevad. Lapsed võtsid päeva kokku nii: “Oli lahe päev!”, “Kui jalad on puhanud, siis ma võiksin uuesti tantsima minna!”, “Sõpradega on koos palju ägedam käia, kui ema-isaga!”, “ Täna ma enam ei tahaks tantsida, aga puhkaks ühe päeva, siis tantsiks jälle!”.
Lapsi tantsupeole saates olid nii mõnedki vanemad mures, kuidas nende võsukesed selle pika päeva vastu peavad. Kohtudes õhtul muljetest pakatavate lastega, said kõik oma südamerahu tagasi!

Emmaste lasteaia
tantsuhimulised õpetajad

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...