Connect with us

Uudised

Emmaste käsitöötegijad avasid veebipoe

www.hiiumaahandi­craft.eu
Ettevalmistused Hiiumaa käsitöö veebipoe avamiseks on kestnud juba mõnda aega ja nüüd võib öelda, et see on jõudnud teostumiseni. Mullu detsembrist alustas aktiivsemalt e-pood aadressil www.hiiumaahandi­craft.eu
Veebilehe kutsus ellu Emmaste vallas tegutsev tandem Kipre&Pähkla ehk Kaie Pranno ja Aira Lerch, kes ise tegelevad peamiselt amigurumi (heegeldatud) mänguasjade valmistamisega.
Vaid mõned kuud avatud olnud keskkond on kohe jõudsalt tööle hakanud ja guugeldades sõnaühendit “Hiiumaa käsitöö” tuleb viienda valikuna just selle veebipoe link.
Selle tulemuse saavutamine on olnud keeruline ja järjekindel töö, mida on vedanud needsamad hakkajad naised ise: on läbitud ettevõtluskoolitus, peetud läbirääkimisi erinevate veebikeskkondade pakkujatega ja tehtud vaikset reklaamitööd osaledes erinevatel laatadel üle Eesti.
Praegu sisaldab veebipoe pakkumine veel ainult naiste enda valmistatud heegeldatud mänguasjade valikut, kuid Kaie ja Aira ootavad poega liituma ka kõiki teisi käsitöömeistreid oma toodetega. Eesmärgiks ongi olnud koondada ühte kohta kokku erinevaid hiiumaiseid pakkumisi, kuna ilmselgelt ei jõuaks nad kahekesi ühte korralikku veebipoodi toodetega täita.
Laatadel käies on neile selgeks saanud, et “Hiiumaa käsitöö” on lausa võlusõna staatuses. Seda mainet tuleb lihtsalt targalt ära kasutada tehes seda koos kõigi teiste Hiiumaa käsitöömeistritega.
Kaie ja Aira räägivad, et kui alguses oli neil soov teha endale selgeks veebipoe head ja vead, siis nüüd ollakse valmis seda kõike jagama ka teistega – endal on selgus juba käes ja läbi selle ka julgus teisi kaasata.
Selleks, et poega liituda, on vaja teha oma toodetest ilusad fotod, lisada selgitavad tekstid ja kõik see siis veebipoodi üles panna. Oma käsitöötooteid üles pannes võtab iga tegija vastutuse toote olemasolu eest ehk kui veebipoodi tuleb tellimus, peab see toode kindlasti olemas olema ja tegija peab selle ise ostjale postitama. Postikulu tasub muidugi ostja ise.
Poe ülesehitus on lihtne ja igale tegijale võimetekohane. Kindlasti saab abi ka Kipre&Pähkla  hakkajatelt naistelt.
Toote ülespanekul tuleb hinna sisse arvestada väike protsent veebipoe toetuseks, et saaksid kaetud veebipoe haldamiskulud ja selle tutvustamiseks tehtavad reklaamikulud.
Kaie Pranno ja Aira Lerch panevad tegijatele südametele, et käsitöötoodete hinnad ei tohiks olla kindlasti liiga madalad ega ka liialt kõrged: tuleb leida see õige kesktee, et tegija oleks rahul ja ostja samuti.
Hakkajad naised ootavad huvilisi käsitöömeistreid veebipoega liituma, selleks tuleks võtta ühendust  info@hiiumaahandicraft.eu

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...