Connect with us

SISUTURUNDUS

Elisa 5G võrk levib Kärdlas ja toob kaasa suuremad kiirused koos parema kasutuskogemusega

Elisa 5G võrk levib Kärdlas.
Möödunud aastast saavad Hiiumaal Kärdla elanikud Elisa 5G võrku kasutada nii nutiseadmetes kui kodu- ja kontoriinternetis. Kokku on Elisa tänaseks rajanud rohkem kui 200 tugijaama üle Eesti ja võrk on kättesaadav juba 70-le protsendile Eesti elanikkonnast.

Möödunud aastal avas Elisa esimesena Eestis päris 5G sagedustel toimiva võrgu ning on viimase kaheksa kuuga uue põlvkonna mobiil­sidevõrgu viinud igasse maakonda üle terve Eesti. „5G võrgu ulatust on laiendatud alates avamisest iganädalaselt ning ülikiire mobiilse interneti võimalused on jõudnud tänaseks ka Kärdlasse,“ ütles Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.
Elisa fookus on pakkuda hästi toimivat ja ülikiiret internetti olemasolevale kliendile. Seetõttu rajab ettevõte 5G võrku eeskätt piirkondadesse, kus koormused on suuremad ning tekib võimalus kliendi interneti kasutuskogemust tuntavalt paremaks teha.
Lisaks uutele 5G võrgu võimalustele tõusis Kärdlas ka Elisa 4G teenuse kvaliteet. „Võrguseadmete eripära näeb ette, et 5G kihti saab lisada ainult sama tootja 4G võrgulahendusele. Tänu sellele uuendab Elisa täielikult 4G võrgu, misläbi paranevad tänaste 4G tehnoloogia kasutajate tingimused. Suurem hulk Elisa kliente saavad Kärdlas kasutada 4G ja 5G teenuseid Euroopa mastaabis ühes modernseimas mobiil­sidevõrgus,” lisas Polli.
„Tänaseks katab Elisa 5G 70% Eesti rahvas­tikust,” kinnitas tehnoloogiaüksuse juht. „Kahe sageduse koosluses tõime kaheksa kuuga 5G võrgu peaaegu kolmele neljandikule Eesti inimestest. Möödunud kevadel võidetud 3500 MHz sagedus toob klientideni ülikiire juhtmeta internetiühenduse ja äsja käiku võetud 700 MHz sagedus võimaldab oluliselt parandada mobiilse interneti kiiruseid piirkondades, kus need seni on jäänud alla kümne megabiti sekundis,“ sõnas Polli. Tavakasutajale toob 700 MHz keskmiselt 50 Mbit/s kiirusega ühenduse palju suurema leviala ulatuses, parandades oluliselt mobiilse interneti kiiruseid piirkondades, kus seni jäid need alla kümne megabiti sekundis.
Uue põlvkonna võrk on saadaval Elisa 5G paketiga kodu- ja kontoriinterneti kasutajatele ning uute 5G nutipakettidega ka kõige uuemate Apple, Sony, Nokia, Nothing, Xiaomi, POCO ja OnePlusi seadmetega klientidele. Teistele 5G toega seadmetele jõuab võrgu tugi esimesel võimalusel koostöös seadme tootjaga. Seniks on seadmes kindlustatud Eesti parima 4G võrgu kasutamine.
Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit. Energia­allikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üle-­euroopalise ja läbipaistva päritolu­tunnistuste süsteemiga.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...