Connect with us

Uudised

EKA tudengid aurutasid Sõrul puitu

Merilin Kuklas
Merilin Kuklas
Merilin Kuklas
Merilin Kuklas
Eelmisel nädalal korraldas Eesti Kunsti­akadeemia (EKA) tootedisaini osakond Sõru sadamas kuuepäevase puidu aurutamise kursuse.
Sõru Merekeskuse paadi­töökojas valmisid selle aja jooksul EKA toote­disaini tööstussuuna bakalaureuse- ja magistritaseme kümne tudengi tööd.
EKA tootedisaini osakonna koordinaator Merilin Kuklas selgitas, et kursuse eesmärgiks oli loovalt kokku viia mäng ja puidu aurutamise tehnoloogia, mida üldjuhul kasutatakse paatide ehitamisel. “Selle puidutöötlemistehnika abil on võimalik puitu painutada, kasutades selleks aurukambrit. Seeläbi saab puidule läheneda uutest vaate­nurkadest, kuna puit kui materjal omandab tavapäratu painduvuse ja nõtkuse.”
Kursuse juhendaja Argo Tamme sõnul sünnib innovatsioon ühe definitsiooni kohaselt erinevate tööstusharude, kultuuride ja distsipliinide ristumiskohal, mille käigus kanduvad ideed ühest valdkonnast teise. Seda mõtet kandsid oma töödesse ka tudengid ja nii valmisid esteetiliselt ja kasutatavuselt mängulised prototüübid. Nende hulgast võib leida nii praktilisi mööbliesemeid – valgusti, riiul, pingid – kui ka vindiga mängulisi objekte nagu vurr, veesõiduk, tunnel ja skulptuurne tuulik.
Valminud prototüüpide autorid on Alexander Vassiljev, Anna Roomet, Hanna-Liisa Haukka, Kairit Raudla, Kaspar Timm, Lauri Visnapuu, Meeri Krass, Oliver Kanniste, Robin Liksor ja Sandra Jõesaar.
Tudengite töid aitasid teostada EKA puidutöökoja meister Rein Erdel ja kohalik meister Aimar Sillamaa. Puidu aurutamise tehnoloogiast andis tudengitele ülevaate Sõru paadimeister Tiit Laun.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...