Jälgi meid

UUDISED

EKA õppejõud Ülle Marks õpetab krokiid

Ülle Mark
Laupäeval avas Nelja Nurga Galeriis oma originaaljoonistuste näituse “Ajalik ja ajatu. Ruum minus ja mu ümber” Eesti kunstiakadeemia õpetaja, joonistamisstuudio juhataja Ülle Marks.
Avamisel toimus vestlusring, kel seekord polnud mahti vestlema minna, saavad uue võimaluse reedel, 12. oktoobril, mis kell täpselt, polnud eilseks veel teada.
Vestlusringi on oodatud uudishimulikud ja huvilised, kes tahaksid teada saada rohkem ja kuulda pildi­taguseidki jutte. Samuti tutvustab Ülle Marks EKAt, mis tema kinnitusel on Eesti parim ülikool, kus kunsti õpetatakse. “Eriti on oodatud gümnasistid ja teisedki, kel edasikoolitumise huvi kunstide, disaini, arhitektuuri ja kunstiteaduste valdkonnas,” soovitab Marks.
Laupäeval, 13. oktoobril kella 13–15ni on Nelja Nurga Galeriis kavas krokii joonistamise koolitus. “Toon pealinnast kauni modelli,” teatas Marks ja ütles, et kõik huvilised on teretulnud.
Krokii on harjutus, mille käigus visandatakse modelli lühikese aja jooksul, et õppida kiiret figuuri, asendi, varjude jm nähtava tabamist ning jäädvustamist. Kaasa tuleks võtta erinevaid joonistamis­vahendeid nagu vildikad, värvipliiatsid, pastellid, pintslid jms. Visandada saab mistahes paberitele nagu näiteks tapeet.
Ülle Marks on lõpetanud ERKI graafika eriala 1989 ning töötab alates 2013. aastast EKA disainiteaduskonna joonistusstuudio juhataja ja õpetajana.
Ta on Eesti kunstnike liidu liige 1990. aastast, Eesti vaba­graafikute ühenduse liige 1991. aastast.
Marks on õpetanud ligi 20 aastat nii EKAs, Tallinna rahvaülikoolis kui ka Vana­linna hariduskolleegiumis.
Ta on esinenud loominguga nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, saanud mitmeid olulisi rahvusvahelisi erialaseid tunnustusi ja auhindu nagu Tallinna Graafika­triennaali Grand Prix 1992, World Award Winners Galleri Grand Prix 1994, Yehhudi Menuhin Fondation Prize 2007, jt.
Marksi töid on erinevates kollektsioonides, k.a KUMU kollektsioonis.

Veel lugemist:

UUDISED

Nelja Nurga Galeriis vastavatud Hiiumaa Loovisikute Vabaühenduse HiKu uue näituse avamisel avaldasid galeristid Kalli ja Valev Sein, et NNG jätkab ega sulge uksi ning...

UUDISED

Sel neljapäeval avatakse kaks väga põnevat Hiiumaa Loovisikute Vabaühenduse HiKu kureeritud näitust. Esimene 3. veebruaril kell 16.00 Kärdla Kultuuri­keskuses ja teine kell 17 Nelja...

UUDISED

Nelja Nurga Galeriis avavad reedel, 12. novembril kell 17 oma sooja, sügavalt hiiumaise ja üdini kaasahaarava näituse “Ilmaimedemaa” Tõnis Kannel ja Mare Murumets. Oleme...

UUDISED

Nelja Nurga Galeriis avatud näitus “Padjast-tekist” ajendas kommentaare küsima klaasikunstnikult ja galeristilt Kalli Seinalt. Mille poolest Andra Jõgise ja Maarja Mäemetsa näitusetööd on erilised? Kalli...