Connect with us

Uudised

Eesti klubide KV tennises

Eesti klubide karikavõistlused (EKKV) tennises algasid 9. veebruaril. Võistlus on jaotatud nelja liigasse ja kõrgeimasse, Eesti liigasse pääseb vaid neli klubi. Neist edukaim ongi Eesti tennise­klubide karika­võitja ja viimane langeb järgmiseks aastaks esimesse liigasse.
Esimene, teine ja kolmas liiga mahutavad kaheksa võistkonda, kuid stardi­platvormiks olevasse kolmandasse liigasse võib pretendeerida neid ka rohkem.
Mängusüsteem on selline, et esimese liiga võitja tõuseb järgmiseks aastaks E-liigasse ja kaks viimast langevad teise liigasse, kust omakorda kaks paremat tõusevad esimesse ja kaks viimast langevad kolmandasse liigasse. Samas kolmanda liiga kaks paremat tõusevad teise liigasse.
Võistkonna liige peab olema vähemalt 14 aastat vana ja juhend lubab kaasata ühe külalismängija. Iga etapi eel võib teha vahetusi võistkonna koosseisus – meestel kaks ja naistel üks uus mängija. Meeste kohtumine koosneb neljast üksikmängust ja ühest paarismängust. Naistel on kaks üksikmängu ja paarismäng.
Alagrupimängudest kaks etappi toimuvad sisehooajal Tartus ja Tallinnas. Pealinna liivaväljakutel viiakse läbi kolmas etapp ning edasipääsu ja püsimajäämismängud. Lõplik paremusjärjestus peaks selguma 17.–18. augustini.
Hiiumaa tenniseklubi (TK) meeste võistkond osaleb karikavõistlustel kolmandat aastat. Kui 2017 jäädi pidama kolmandas liigas, siis 2018 oli oluliselt edukam. Kümne konkurendi seast jõuti edasipääsumängudele, kus Alta TK meile üllatuslikult loobumisvõidu andis. Tänavu on kolmandas liigas 11 meeskonda ja meie klubi sinna uut võistkonda välja ei pannud.
Meeste võistkond mängib teises liigas
Hiiumaa TK liikmed Leemet Käär, Andreas Malk, Ruudi Kasser, Kaupo Valting, Argo Vasar, Raigo Lehispuu, Tanel Malk, Jaanus Mäe, Oliver Tatar ja Priit Suitslepp on registreerunud võistlema 2019. aastal teises liigas. Nad on loositud kokku võist­kondadega TC Seven I, kus teeb kaasa ka suvehiidlane, ühtlasi “Suvehiidlane” 2015 ja 2017 võitja Rein Aksim, Viljandi TK Fellin ja MK Tenniseklubi II Tartust.
Tartu etapil olid võidukad TK Fellin (3:2) ja TC Seven I,
alistades hiidlased 5:0. Üksik­mängudes esindasid meid Andreas Malk, Tanel Malk, Priit Suitslepp ja Oliver Tatar, saades vastaste 37 vastu 9 geimi. Paarismängus, kus napilt 3:6 7:5 6:10 alla jäädi, olid platsil Raigo Lehispuu ja Priit Suitsepp.
Kui juba eespool turniir “Suvehiidlane” juttu sisse lipsas, siis Raigo Lehispuu oli selle turniiri parim aastatel 2000 ja 2004 ning Priit Suitslepp 2006 ja 2018.
Grupis A võistlevad AOTK II, Rakvere TK, Tallinna Kalevi Tenniseklubi ja Kadrioru TK II. Esimeselt etapilt lahkusid võitjatena Rakvere TK (3:2) ja AOTK II (4:1).
Naiste võistkond teises liigas
Hiiumaa TK naiste võist­konnad tulid karikavõistlustele teiste klubidega konkureerima mullu ja mõistagi alustuseks kolmandas liigas. Klubi esimene naiskond koosseisus Liisi Käär, Maarika Matt ja Marina Väljas jõudsid üleminekumängudele, kus nii rõõmuks kui pettumuseks saadi Haapsalu TKlt loobumisvõit. Sama koosseis on nüüd koduklubi esindamas teises liigas.
Grupis B on hiidlastega koos Pallas III (1. etapil loobumiskaotus), Kadrioru TK II ja meist Tartus 3:0 üle olnud TC Seven II. Madleen Kallast vs Liisi Käär 6:0 6:3, Reet Sepp vs Maarika Matt 6:1 7:5, Kallast ja Sepp vs Käär ja Matt 6:3 6:3.
A grupist, kus mängivad TC Seven I, Kadrioru TK III, Tähtvere Tenniseklubi ja Pallas II, läksid   võidunumbritega 3:0 avaetapilt koju TC Seven I ja Kadrioru III.
Kolmandas liigas, kus sarnaselt eelmisele aastale osaleb kuus naiskonda, esindavad Hiiumaa Tenniseklubi II Kristi Linkov, Kärt Loopalu, Kristel Mutt ja Moonika Teras.
Loosi tahtel oldi esimesel etapil mänguvabad. Meiega ühes grupis on Rapla TK ja Tabasalu TK Tabamus, kes alustas võiduga 3:0.
B grupis on võidukalt 3:0 alustanud Elva TK, Tallink TK II ja Tartu etapil mänguvaba Haapsalu TK.
Tiiu Masing
tennisetreener

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Uudised

Hiljuti Transpordiameti poolt välja antud pressiteatest lähtub, nagu oleks Kõpu tuletorni külastatavus aastaga kukkunud 7000 inimese võrra. Peale Hiiu Lehe eelmise nädala artiklit selgus,...