Jälgi meid

Uudised

GALERII JAMADEST | Riigiamet ei suutnud ligi kuu ajaga sadama ohtlikkusele reageerida

Parvlaevade rambile sõidu tõkked peaks olema suletud ajal kui laeva sadamas pole, kuid enamasti on need lahti. | Raul Ernes
Insener Raul Ernes märkas Rohuküla sadamas ohukohti ja teavitas neist ka vastutajaid. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet vastas talle peale kolmandat pöördumist ja kuu aega hiljem, et koostati märgukiri sadama omanikule.  

Hiiumaalt pärit mehaanikainsener Raul Ernes pildistas mai algul Rohuküla sadamas üles kohad, kus oleks pidanud olema päästerõngad, katkised päästeredelid kaide küljes, augu sadamakai asfaldis, kaldarambi roostetavad liitmikud ja vendriketid ning postitas need fotod sotsiaalmeediasse. 

Veel lugemist:

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.

Loodus

Hiiumaa saab laias laastus tõmmata kaheks: valge lääs ja punane ida. Juttu ei tule aga muidugi mitte kommunistidest ega muust säärasest, vaid tolmpeadest.