Connect with us

Uudised

Eeskujulikult korraldatud võistlus

Hergo Tasuja
Neljapäeval viidi Tallinnas Lilleküla sisehallis läbi osavusfestivali “Värav!” finaalvõistlus, kus osales 22 kooli üle Eesti, teiste seas ka Emmaste põhikooli ja Kärdla ühisgümnaasiumi võistkonnad.
Lõppvõistlusele pääsemine polnud lihtne – läbi eelvoorude, kus osales 117 kuueliikmelist võistkonda. Kuuest mängijast vähemalt kaks pidid olema tüdrukud.
Eesti jalgpalli liidu ja Eesti koolispordi liidu koostöös, ent peamiselt esimese eestvedamisel toimunud võistlus andis aimu, millisel tasemel vabariiklikke võistluseid läbi viia võiks.
Festival jättis nii õpetajatele-treeneritele, aga eriti lastele, väga võimsa mulje. Programm oli põhjalikult läbi mõeldud ja toimis ladusalt nii sisult kui ajakava poolest. Saarelt mandrile võistlema sõites on viimane väga oluline tegur.
Finaalvõistlus algas osalejate ühise rongkäiguga, kusjuures kõigile koolidele olid korraldajad kooli nimetahvlid valmis pannud, et neid uhkelt rivi ees kanda. Meeleolu tekitas trummi­orkester.
Päeva vedas Venno Loosaar, kes oma lõppematu huumoriga suudab alati meeleolu tõsta. Võistluse patrooniks oli Mart Poom, kelle juures ei tahtnud autogrammi­saba kuidagi lõppeda. Kümned jalgpallisaapad, millele
Poomi signatuur saadi, on nüüd noorte jaoks kindlasti hoopis väärtuslikumad.
Kõige muuga paralleelselt käis osavusvõistluse finaal. Kavas oli kolm ülesannet, mida kodus harjutati: löögi­harjutus, palli vedamise harjutus ja kombineeritud harjutus, aga ka üllatus­ülesanne.
Kui muidu ei saanudki aru, et noored on võistlemas, siis vahetult ülesannet sooritades oli näha, et jalg ikka väriseb. Kel võistlusnärvist, kel esmakordsest kogemusest täismõõtmetes hallis ja 150 kaasvõistleja seas olemisest.
Nelja ala kokkuvõttes oli edukaim Suure-Jaani gümnaasium. Hiiumaa koolid jäid teise kümnesse.
Võistluse peakorraldaja, jalgpalliliidu noorteprojektide juht Teet Allas ütles, et festivali võib kordaläinuks lugeda. “Meie tiim jäi rahule ja olen kindel, et pärast järelduste tegemist suudame teile kõigile järgmisel aastal veel kihvtima elamuse pakkuda,” ütles ta tänukõnes osalejatele.

Hergo Tasuja
Emmaste põhikooli
kehalise kasvatuse õpetaja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...