Connect with us

Juhtkiri

Edu uuele volikogule

Üleeestiliselt valimistulemusi kinni hoidnud kaebus sai esmaspäeva pärastlõunal riigikohtu lahendi ja see tähendas, et vallad ja linnad said asuda oma uusi volikogusid registreerima.
Kolmapäeval registreeris Hiiumaa valla valimis­komisjon uue volikogu liikmed, asendus­liikmed ja lisamandaadid. Vallavolikogu liikmete volitused algasid otsuse avalikustamisele järgneval päeval ehk eilsest.
Eile sõlmisid Kärdla keskväljakul koalitsiooni­lepingu kohalikud valimised võitnud Sotsiaaldemokraatlik Erakond, valimisliit Ühine Hiiumaa ja Reformierakond. Opositsiooni jäeti Keskerakond, EKRE ja Erakond Isamaa.
Keskerakonna nimekirja esinumber Antti Leigri nentis, et selline oli SDE ja ÜH valik.
“Kaks korda rääkisime, meile ei esitatud ühtegi tingimust, olime valmis edasi liikuma. Ei olnud lehmakauplemist ega piruka­jagamist, tõdesime, et meie programmid kattuvad ja koostöö oleks olnud võimalik,” ütles Leigri Hiiu Lehele eelmisel nädalal, kui Keskerakond kõrvale jäeti ja läbirääkimised Reformierakonnaga jätkusid.
Valimisi juhtinud Hergo Tasuja sõnum opositsioonile oli, et nad soovivad teha head koostööd: “Oleme näidanud nii sõnades kui tegudes, et kavatseme neid kaasata ja välja pakkunud, et nad täidaksid volikogu aseeesimehe koha ja soovime ka volikogu komisjonides vastutust laiemalt jagada.”
Hiiumaa vallavolikogu esimene istung toimub neljapäeval, 18. novembril kell 15 valla­majas Kärdlas. Vastavalt seadusele töötab senine vallavalitsus kuni uue vallavalitsuse ametisse nimetamiseni.
Jõudu tööle, uus volikogu ja valitsus!
12. november 2021

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...