Connect with us

Juhtkiri

Edu uuele volikogule

Üleeestiliselt valimistulemusi kinni hoidnud kaebus sai esmaspäeva pärastlõunal riigikohtu lahendi ja see tähendas, et vallad ja linnad said asuda oma uusi volikogusid registreerima.
Kolmapäeval registreeris Hiiumaa valla valimis­komisjon uue volikogu liikmed, asendus­liikmed ja lisamandaadid. Vallavolikogu liikmete volitused algasid otsuse avalikustamisele järgneval päeval ehk eilsest.
Eile sõlmisid Kärdla keskväljakul koalitsiooni­lepingu kohalikud valimised võitnud Sotsiaaldemokraatlik Erakond, valimisliit Ühine Hiiumaa ja Reformierakond. Opositsiooni jäeti Keskerakond, EKRE ja Erakond Isamaa.
Keskerakonna nimekirja esinumber Antti Leigri nentis, et selline oli SDE ja ÜH valik.
“Kaks korda rääkisime, meile ei esitatud ühtegi tingimust, olime valmis edasi liikuma. Ei olnud lehmakauplemist ega piruka­jagamist, tõdesime, et meie programmid kattuvad ja koostöö oleks olnud võimalik,” ütles Leigri Hiiu Lehele eelmisel nädalal, kui Keskerakond kõrvale jäeti ja läbirääkimised Reformierakonnaga jätkusid.
Valimisi juhtinud Hergo Tasuja sõnum opositsioonile oli, et nad soovivad teha head koostööd: “Oleme näidanud nii sõnades kui tegudes, et kavatseme neid kaasata ja välja pakkunud, et nad täidaksid volikogu aseeesimehe koha ja soovime ka volikogu komisjonides vastutust laiemalt jagada.”
Hiiumaa vallavolikogu esimene istung toimub neljapäeval, 18. novembril kell 15 valla­majas Kärdlas. Vastavalt seadusele töötab senine vallavalitsus kuni uue vallavalitsuse ametisse nimetamiseni.
Jõudu tööle, uus volikogu ja valitsus!
12. november 2021

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....