Connect with us

Uudised

Eakate festivalist, liikumisest ja muust

Rahvusvahelise eakate päeva tähistamiseks peeti juba viiendat aastat Tallinnas Salme Kultuurikeskuses Eakate festivali.
Juubeliüritusel osales ka rekordarv Hiiumaa eakaid – koguni 50! Meeldiv oli leida tantsusaalis esinejate seast Kärdla seeniortantsurühma Kohvitantad.
Rõõmustav oli, et konkursil “Aastad täis sära ja väärikust“ tunnustust pälvinud 12 persooni hulgas oli ka meie Mare Karavin.
Mare on ette valmistanud unustamatud huvireisid tutvumaks elu-olu ja huviväärsustega Ida-Virumaal, Peipsi rannikul, Jõgevamaal, Harjumaal jm. Käidud on Kumus, Kadrioru Kunstimuuseumis ja roosiaia, teletornis, Eesti Panga muuseumis jne. Tänu Mare eeskujulikule eeltööle on kõik sujunud tõrgeteta ja neist reisidest on aktiivselt osa võetud. Ta on ka tegus tervisesportlane, mitmekülgsete huvidega aktiivne ja teotahteline eakas – ühesõnaga inimene, kes on selle tunnustuse igati ära teeninud!
Festivali märksõnadeks olid liikumine, hea tuju, muusika, tants, kasulikud loengud, huvitavad tooted ja teenused. Kõigest nähtust ja kuuldust ei jõua siin jutustada, nimetagem vaid mõned: tervitused sotsiaalminister Helmen Kütilt, Maalehe peatoimetajalt Aivar Viidikult ja tähetark Igor Mangilt, Rahvusooper Estonia muusikaline tervitus, Balletiteatri solistide esinemine.
Loengutest olid haaravamad Mai-Agathe Väljataga “Nooruslikkuse säilitamise saladus” ja Jüri Enneti “Hingerõõm on oma teha – mõned head jõukohased nipid hingetohtrilt”. Lihtsamate tervisevõimlemise harjutustega kutsuti aga eakaid liikuma, liikuma, liikuma!
Hiiumaa pensionärid on olnud ikka seda meelt, et kui juba mandrile tuldud, peab võimalikult palju nägema-kuulma. Nii olime esimesel päeval festivalil, teisel päeval sõitsime Harku valda, kus meid ootas sealse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Tiia Spitsõn [endine Hiiumaa Pensioniameti direktor – toim]. Tema ilmselt ei vaja hiidlastele lähemat tutvustamist, Tiiat teab ja mäletab enamik pensioniealisi. Oli soe ja meeldiv taaskohtumine endise toreda töökaaslase ja asjaliku ametnikuga. Meid võeti päevakeskuses vastu kui kalleid külalisi – kohtumisel olid ka vallavolikogu esindaja, päevakeskuse töötaja, aktiivsed eakad, kes kõik rääkisid oma töödest-tegemistest ja koduvald Harkust. Saime ülevaate ja ettekujutuse vallast, kus palju koole, lasteaedu ja muid asutusi, rahvaarv 13 130(!) ja sotsiaalkaitse eelarve üle miljoni euro!
Harku valla eakatele tantsijatele esitasime kutse osaleda järgmisel aastal meie memme-taadi päeva.
Järgmiseks oli meie huviorbiidis Keila-Joa loss.
180 aastat tagasi Kose lähedale kerkinud loss on näinud nii hiilgust kui hävingut. Õnneks ei pea me aastakümneid hüljatuna seisnud lossist rääkima minevikuvormis. Väärtuslik kalliskivi on taas särama löödud ja rahvale vaatamiseks avatud.
Kaks päikselist päeva möödusid linnulennul, muljeid-mõtteid, mida eakaaslastega jagada, jätkub aga kauaks ning paljud uued ideed väärivad elluviimist.
Festivalil osalenud tänavad toetuse eest Hiiumaa vallavalitsusi, Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgruppi, Harku vallavalitsust, Tiia Spitsõni ning alati lahket bussijuhti Enno Vara.
Festivalil osalenute
muljed pani kirja
AIMI PRUUL

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...