Jälgi meid

Uudised

Duo Mänd/Krüsban ning Villu Talsi esinevad Kassaris

Maris Savik
Silver Gutmann
Pärimusmuusikute saarte ja rannikualade kontserttuur võtab kavva Eesti rannikualade ja saarte muusika ning jõuab seekord ka Kassari saarele. Esinejateks on Duo Mänd/Krüsban ja Villu Talsi oma soolokavaga. Muusikud on lugusid välja valides võtnud fookusesse need samad kohad, kus ka tuuri kontserdid toimuvad. Nii saavad kuulajad kontserdil kuulda muu hulgas ka lugusid nende enda kodukandist.
Kirsiks tordil on igale kontserdile kaasatud kohalikke muusikuid – kas noori lootust­andvaid muusikuid või kohalikke vanemaid pillimehi. Eesmärgiks on korraga lavale tuua tegevmuusikute nägemus antud piirkondade muusikast, aga samas kõrvutada seda ka kohapeal elavate ja sealt inspiratsiooni saanud muusikute esitatava muusikaga.
Ansambli olemuse ja suhtumise pärimusmuusikasse võtab kokku Duo Mänd/Krüsbani
debüütplaat “Ai-tit tui-tui”, mis on traditsioone austav, heatahtlik, tantsuline, terav, hoogne, robustne, peene­tundeline ja natuke “kiiksuga”. Duo esitab peamiselt seadeid meie oma pärimusmuusikast, sekka natuke välismaist ja uuemat autoriloomingut. Ansambli moodustavad Regina Mänd, kes mängib viie­keelset viiulit ja laulab ning Kert Krüsban, kes laulab ja mängib eesti lõõtsa.
Villu Talsi on tegus muusik ja tuntud eelkõige ansambli Curly Strings liikmena, kuid tema sooloetteasteid kuuleb harva. Kuna mandoliin ei ole tavapäraselt soolopill, on seda põnevam kuulata, mismoodi Villu oma kaheksal keelel kuulajatele läheneb. Lääne-Eesti ja saarte tuuri jaoks on ta kavasse võtnud siinseid kohalikke pärimuslikke lugusid ning Virumaa poisina kõrvutab ta neid seikluslikult Põhja-Eesti muusikaga.
Üleriigiline ja kohalikke muusikuid kaasava Eesti Pärimusmuusika Keskuse kontserttuuri kontserdid toimuvad 13. juunil Konguta Rahvamajas, 14. juunil Orissaare Kultuurimajas,
15. juunil Kassari Rahvamajas,
17. juunil Kihnu Rahvamajas, 18. juunil Rannarootsi muuseumis Haapsalus, 19. juunil Vormsi Rahvamajas.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist: