Connect with us

Uudised

DJ Siimi sihib kõrgele

Kärolyn Kivistik
Hiiumaa gümnaasiumi abiturient Siim Otsak alias DJ Siimi on üks Eesti andekamaid elektroonilise muusika loojaid, kes sihib kõrgele: tal on juba oma pressi­esindaja ja kõik fännid saavad soetada ta enda disainitud pusa.
Siim Otsak on elektroonilise muusika loomisega tõsisemalt tegelenud kaks aastat ja selle lühikese ajaga nii mõndagi juba ka korda saatnud. Tema muusikat on erinevatel platvormidel kuulatud üle 40 000 korra. DJ Siimi on juba tuttav ka teistele Eesti tantsumuusika tuntud tegijatele.
Praegu on tal käsil viimane aasta Hiiumaa gümnaasiumis, peale seda sihib ta Tallinna poole, kus plaanib keskenduda oma karjäärile.
Kaheksa aastat tagasi tegi Siimi animafilme ja sealt tekkis ka mõte ise midagi looma hakata. “Ühel päeval tõmbasin endale muusikaprogrammi ja nüüdseks olen juba viis aastat elektroonilist muusikat produtseerinud,” rääkis Siim, kuidas sai alguse tema huvi just selle muusika­stiili vastu.
Esimese DJpuldi ostis ta juhuslikult. Samamoodi tuli ka esimene esinemis­pakkumine. “Rannapaargus hüppas diskor alt ära ja mulle pakuti võimalust teda asendada – läbi selle on asjad vaikselt arenenud ja siin ma nüüd olen.”
Suurfestivalide materjal
Otsak ütles, et on alati unistanud suurtest lavadest, aga seni on ta suuremad esinemised olnud Hiiumaal. Nii on ta soojendanud populaarset ansamblit 5Miinust ning mänginud muusikat ka peale Metsatöllu esinemist.
“Vaikselt hakkan oma esinemistega koonduma linna poole,” märkis Siimi. Üheks sihiks on Weekend festival, tantsumuusikaklubid ja
underground-kohad. “Pigem sihingi klubide ja festivalide kui eraürituste poole,” selgitas ta.
“Mina olen Weekendil käinud ja omast kogemusest võin öelda, et Siimi on kindlasti niisuguste festivalide materjal,” kinnitas DJ Siimi pressiesindaja Einar Ilves.
Alustamiseks pole palju vaja
Oma esimese disko Rannapaargus tegi ta sülearvuti ja hiirega. “Diskori kohta on see naljakas, aga sain asja tehtud,” rääkis Otsak, et alustamiseks polegi kallist ja uhket tehnikat vaja. “Nüüd ajapikku olen hakanud ise raha varustusse panustama, aga võib öelda, et see on võrdlemisi hästi toitev töö.”
Paraku on ta oma armastatud töö tõttu maksnud lõivu ka oma koolihinnetega. “Diskoritöö on mu kooliaega kindlasti mingil määral ära võtnud, aga samas on see valikute küsimus,” nentis ta. Ja lisas, et valik on kindel ja ta loodab sel erialal ka tulevikus hakkama saada.
Siimu vanemad, Kulla Nabi ja Ain Otsak toetavad tema ettevõtmist. “Nad arvavad, et mu toast tuleb enamasti liiga palju valju heli, aga nad siiski toetavad mind.”
Siimi sõnul lasevad vanemad tal oma valikuid ise teha: “Ma olen juba vana mees ja nad on mu enda mõelda jätnud, kuidas oma asjadega toime tulen.”
Disainis oma pusa
Kevadel oli Siimul kunstiõpetuses disainikursus ja talle anti ülesandeks midagi disainida. “Mõtlesin teha endale jaki, ostsin Samaariast teksatagi ja disainisin sellele pildi,” rääkis Siim Otsak. Tagi sai väga palju positiivset vastukaja ja uuriti lausa, kas seda saaks kusagilt osta. “Kuna see jakk oli rohkem käsitöö, siis tegin sarnase disainiga pusa, sest neid on lihtsam teha ja jõuan ise selle protsessiga toime tulla,” rääkis ta.
Pusad tehakse ja trükitakse valmis Inglismaal. Kes pusa soovib, tellib selle ise otse endale ja saab pusa ka oma aadressile. Kohale­jõudmine võtab orienteeruvalt kaks nädalat ja pusa saab veebilehelt www.teespring.com/djsiimi
Hiiumaalt pealekasvu tulemas
Huvi elektroonilise muusika vastu on Hiiumaa noorte seas suur. Juba praegu on lisaks DJ Siimile muusikamaastikul väga tuntud artiste, kes pärit Hiiumaalt. Näiteks Noor Väike Marps. Eesti hip-hopi üks vanimaid tegijaid Genka nimetab Marpsi isegi Soundcloudi räpi kui žanri üheks kõvemaks tegijaks.
Siim Otsak on kahel korral viinud Kärdla noortemajas läbi töötoa kohalikele noortele ja tutvustanud diskoritööd. “Näen nendes noortes, kes töötoas osalesid, potentsiaali,” tõdes ta.
Einar Ilves lisas, et Siim on noortele hea eeskuju, mida kõike püsivuse ja kirega saavutada võib: “Ta on kindlasti inspiratsiooniks paljudele ja seda on ka siin Kärdla noortemajas näha – noored käivad tema töötubades ja õpivad huviga oma ala tegijalt.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...