Connect with us

Uudised

Dagöplast teeb maailma rohelisemaks

20aastane Dagöplast teeb pingutusi, et nii Hiiumaad kui kogu maailma rohelisemaks muuta.
Hiiumaa üks suuremaid, 90 töötajaga Käinas tegutsev ettevõte AS Dagöplast pidas kolmapäeval Orjaku sadamas pidu, et tähistada ettvõtte 20. tegevusaastat. Reedel peetakse suur, 130 osalejaga pidu Käina kultuurikeskuses ettevõtte töötajatele ja Eesti partneritele.
Orjakus olid kohal mõnikümmend ettevõtte välispartnerit, juhtkond ja BioBagi müügiesindajad. Tervitus­sõnad ütles  peoseltskonnale Dagöplasti Norra emaettevõtte BioBag grupi tegevjuht Kjell Ivar Bache. Tema sõnum oli, et BioBag on olnud Dagö­plasti omanik umbes aasta ja see kogemus on seni olnud fantastiline.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles oma tervituskõnes, et Dagöplast on üks vähestest ettevõtetest, mis saarel nii pikka aega tegutsenud. “Olete pidevalt arenenud ja pakkunud tööd kohalikele inimestele – sellega olete kogukonna jaoks üks kõige tähtsamaid tööandjaid Hiiumaal ja selle eest oleme tänulikud,” ütles vallavanem.
Rand märkis, et Hiiumaa kui rohelise ja keskkonna­sõbraliku saare mainet toetab ka Dagöplasti keskkonna­sõbralik toodang. “Võime lausa öelda, et meie roheline saar on tõeliselt roheline tänu teile,” ütles Rand.
Lõpuks tänas ta Dagöplasti omanikke, kes on siia investeerinud, investeerides nii ka Hiiumaa inimestesse. “Plasti­sektor on Hiiumaal oluline tööstusharu ja Dagöplast mängib selles olulist rolli,” kinnitas vallavanem.
ASi Dagöplast tegevjuht Kulvo Pendra ütles, et side kogukonnaga on olemas ja võib-olla ootab kogukond neilt rohkemgi kui ettevõte panustada jaksab. “Kogukond küsib enamasti sponsortoetusi, aga meie tahaks mõjutada kogu­konna arengut,” selgitas Pendra. Nii toetab Dagöplast tänavusel Hiiumaa kohvikute­päeval kohvikuid nii, et kõik kohvikute biolagunevad jäätmed jõuaksid komposti. “Aitame seda korraldada ja ma arvan, et see on oluline, sest pisut kaugemas tulevikus peame me kõik biojäätmeid kompostima hakkama,” viitas ta Euroopa Liidu karmimatele nõuetele jäätmete sorteerimisel ja ümbertöötlemisel. Nii peaks kahe aasta pärast  ringlusse minema üle poole Eesti majapidamiste prügist, kusjuures biojäätmete sorteerimine muutub aastal 2023 kõikjal kohustuslikuks. “Väikene eelharjutamine kulub seega ära,” võttis ettevõtte tegevjuht teema kokku.
Dagöplastis toodetakse muuhulgas ka spetsiaalseid ühepere jäätmekorvikesi, mida haisuvabalt saab hoida köögis ning biolagunevaid jäätmekotte. Ettevõtte uued arengud puudutavad aga biolagunevaid pakendeid. “Teeme erinevate maailma firmadega koostööd, et ka toiduainete pakendid oleks komposteeritavad,” selgitas ta. “Et seda tüüpi asjad, mis tihtipeale inimestel näpuvahelt lendu lähevad ja siis looduses lõpetavad, seal ka laguneks.”
Pendra märkis, et ettevõte on 20 aastaga läbi teinud väga suure arengu ja pole põhjust arvata, et muutuste tempo langeks. “Eks me püüame kasvada, suurendada bio­toodete osakaalu, õpetada inimesi ja arendada oma meeskonda,” sõnastas ta lähiaja arengusuunad.
Räägitakse, et Dagöplasti alailma külastav rahvus­vaheline seltskond olevat olnud üks argumente, miks EAS Käina Tuuletorni ehitust toetada otsustas. Muidu pole Käinas väliskülalistele midagi näidata ja neil pole seal kusagil vaba aega veeta. On, kuidas on, aga Dagöplastil käib tõepoolest palju külalisi ja neid on kogu maailmast. “Meie külaliste lõuna- ja õhtu­söökide ning ööbimiste arv on täiesti märkimisväärne,” kinnitas Kulvo Pendra.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...