Connect with us

Transport

Bussihanke leping sõlmitud

iveco.com
Hiiumaa vallavalitsus ja AS Hansa Bussiliinid sõlmisid eelmisel nädalal lepingu maakondlike bussiliinide teenindamiseks aastatel 2022–2029, teatas vallavalitsus.

Liine hakatakse teenindama uute Iveco bussidega, mis kohandatud hanke tingimustele. Neist kolm on Crossway ja kaheksa Feniksbusi mudelid.

Hankele vastavalt on aastaseks veomahuks kavandatud 644 256 kilomeetrit, mida võib aastas muuta kuni 20%. Sarnaselt senisele on arvestatav osa liinivõrgust nõudepõhine.

Ka uue lepingu kohaselt jääb toimima infoliin, kust saab nõudeliine tellida. Alates uuest aastast võetakse tellimusi vastu kuni liini väljumiseni algpunktist, erandiks on varahommikused väljumised, mille puhul tuleb tellimus esitada enne kella 21 eelmisel päeval.

Hansa Bussiliinid võitis bussiliinide hanke liinikilomeetri hinnaga 1,02 eurot/km. Maakonnaliinide vedu rahastab Transpordiamet ja Hiiu maakonnaliinidel sõitmine on reisijatele tasuta.

Hansa Bussiliinid on Hiiumaa bussiliine teenindanud ka varem, viimati aastal 2018. Aastateks 2019–2021 on vallal leping ASiga GoBus.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...