Connect with us

Transport

Bussihanke leping sõlmitud

iveco.com
Hiiumaa vallavalitsus ja AS Hansa Bussiliinid sõlmisid eelmisel nädalal lepingu maakondlike bussiliinide teenindamiseks aastatel 2022–2029, teatas vallavalitsus.

Liine hakatakse teenindama uute Iveco bussidega, mis kohandatud hanke tingimustele. Neist kolm on Crossway ja kaheksa Feniksbusi mudelid.

Hankele vastavalt on aastaseks veomahuks kavandatud 644 256 kilomeetrit, mida võib aastas muuta kuni 20%. Sarnaselt senisele on arvestatav osa liinivõrgust nõudepõhine.

Ka uue lepingu kohaselt jääb toimima infoliin, kust saab nõudeliine tellida. Alates uuest aastast võetakse tellimusi vastu kuni liini väljumiseni algpunktist, erandiks on varahommikused väljumised, mille puhul tuleb tellimus esitada enne kella 21 eelmisel päeval.

Hansa Bussiliinid võitis bussiliinide hanke liinikilomeetri hinnaga 1,02 eurot/km. Maakonnaliinide vedu rahastab Transpordiamet ja Hiiu maakonnaliinidel sõitmine on reisijatele tasuta.

Hansa Bussiliinid on Hiiumaa bussiliine teenindanud ka varem, viimati aastal 2018. Aastateks 2019–2021 on vallal leping ASiga GoBus.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...