Connect with us

Uudised

Bobiku pühad

Tere aga jälle! Bobik siin. Minu Inimene läks korraks toast ära ja ma pääsesin arvuti taha. Üks aasta hakkab jälle otsa saama, ehkki minul kui koeral pole ei ajast ega aja möödumisest sooja ega külma.
Mina saan aru, et väljas on palju külmem kui suvel. See tähendab, et on talv. Vahetevahel sajab natuke lund ka. Lumes on täitsa hea hullata. Noh, kui ma kutsikas olin, siis esimene lumi oli ikka täitsa suur üllatus. Ma ei saanud aru, mis see valge ja natuke märg asi on. Nüüd ma juba tean.
Inimesed muudkui vahivad kalendrist, et mis aasta ja mis kuu ja mis päev parajasti on, ja siis vahivad kella, et mida see näitab. Mina tõusen siis, kui häda sunnib, ja ajan Inimese ka üles, et ta mind õue viiks. Pärast tulen tuppa ja keeran jälle magama. Magan, kuni kõht tühjaks läheb. Siis söön. Siis magan, käin jälle õues jne. Nii lihtne see ongi. Pole mingit kella vaja vaadata.
Nojah, aga seda, et aasta hakkab otsa saama, on juba näha ja kuulda. Kõik kohad on tulukesi täis ja paugud kõlavad ka. Vaat need paugud ei meeldi mulle üldse. Jõuluaeg pidi nagu rahuaeg olema. Jõulud pole küll veel käes, aga rahust pole jälgegi. Täitsa sõda käib. Ei taha mõelda, mis veel uusaastaööl juhtuma hakkab. Ja igal aastal üks ja sama. Mina ei saa aru, miks inimestele see paugutamine meeldib. Mina ei taha õue minna, kui paugutatakse. Olen toas ja poen Oma Inimese selja taha või voodi alla.
Pühadeks tuuakse millegi­pärast kuusepuu tuppa. Sellest ma jälle aru ei saa. Puud on õues palju huvitavamad. Neid saab nuuskida ja jalga tõsta ja… Toas aga kuivab see puu lihtsalt ära ja on lõpuks üks va ront. Pealekauba pudistab okkaid maha.
Aga siis käivad pühade ajal veel mingid jõuluvanad ringi. Vaat need on kahtlased kujud. Käivad majast majja ja korterist korterisse, kott seljas. Tont teab, mida nad endale kotti ajavad. Igatahes mina ütlen otse välja, mida ma neist arvan. “No pasarán!” nagu ütlevad Hispaania koerad.
Mingid päkapikud pidid ka käima, aga mina pole neid näinud.
Inimene rääkis, et vanasti käisid näärisokud. No taga targemaks! Ei meeldi mulle need sikud ja sokud ja muud sarvilised.
Tegelikult on jõulud ja aastavahetus ikka natuke toredad ka. Mulle antakse pisut paremat sööki, inimeste sööki. Verivorst on hea ja liha on hea ja kui veel pasteeti saaks… Oh, see on mu lemmik!
Nii et häid pühi kõigile! Eks siis peab need paugud ka kuidagi üle elama.
Bobik
koer ja arvamusliider

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...