Connect with us

Uudised

Arenduskeskus tunnustas treeneri tööd jätkanud noori

Ootamatult lahkunud treeneri tööd jätkanud noored sportlased teenisid parima kodanikuühenduse austava nimetuse.
Parim kodanikuühendus 2019 pälvisid Hiiumaa kerge­jõustikuklubi Hiiker noored sportlased, kergejõustiku­treeneri Toivo Pruuli õpilased. Grupis on paarkümmend sportlast, kiituskirja võtsid vastu Annabel Pielberg, Anet Post ja Kristina Joarand. Nad on ilmselt noorimad, kes Hiiumaal vabaühenduste tunnustust vastu võtmas käinud.
Noored ütlesid, et neil on hea meel, et inimesi märgatakse ja selline tore üritus Hiiumaal aset leiab. “Meil oli suur au olla nomineeritud ja meie suureks üllatuseks saime ka laureaadi tiitli,” ütles Anet. “Oleme tohutult tänulikud ning väga uhked!” lisas Kristina.
Küsimusele, kust tuli julgus ise kergejõustikuvõistlusi korraldama hakata, vastas Annabel, et asi polnud niivõrd julguses kui vajalikkuses: “Esiteks olid suvised võistlused juba Hiiumaa spordi­kalendris kirjas ning selletõttu oli meie jaoks kui kohustus neid korraldada, samuti ei olnud ka kedagi teist, kes selle enda kanda oleks võtnud. Teisalt on meie jaoks võistlused ja treeningud väga olulised ja südamelähedased ning nende ärajätmine oli mõeldamatu.”
Kasuks tuli see, et Toivo kaasas neid kogu aeg võistluste korraldamisse ning kuna nad on ka palju ise võistelnud, olid noored asjaga üsna kursis. “Muidugi oli võistluste iseseisev korraldamine väga raske ja pingutustnõudev, aga arvan, et andsime endast parima,” lisas Annabel.
Hiiumaa sporti tabas maikuus suur kaotus – ootamatult lahkus kergejõustikutreener Toivo Pruul, kes oli olnud nii treener, kohtunik kui võistluste korraldaja. Tema õpilased, kümme noort, alles koolieas edukat sportlast, jäid äkki üksi, ilma juhendajata. Läks aeg ja noored märkasid, et koos treeneri lahkumisega võib kõik lõppeda. Selle asemel, et loobuda, haarasid nad ohjad enda kätte – hakkasid ise treeninguid ja võistlusi korraldama ning otsisid endale treeneri, Häli-Herta Haavapuu, et saaksid treening­grupina jätkata.
Kui Toivo Pruuli treeninggrupis oli kümmekond sportlast ja väiksemaid ta pensionile minekule mõeldes enam juurde ei võtnud, siis sellest sügisest kutsus uus treener Häli-Herta Haavapuu treenima ka nooremaid, põhikooli­õpilasi ja kergejõustiklaste grupis on juba paarkümmend noort.
Neli tiitlit spordivaldkonda
Seitsmes kategoorias tunnustatute seas oli seekord neli spordivaldkonna esindajat. Parima vabatahtliku tiitli pälvis Hiiumaa orienteerujate klubi president Eda Tärk, Koosmeelekandja tiitli sai matkaklubi Muku ja kodanikuühiskonna toetajana tunnustati ASi Sportland Eesti.
Eda Tärk tänas tunnustuse eest ning ütles, et teda kannustab vabatahtlikku tööd tegema vastutustunne. Omalt poolt tunnustas ta neid, kes juhendavad tantsuringe ja laulukoore ning tegelevad lastega: “Niikaua kui meie, Eesti inimesed, tantsime rahva­tantse ja laulame kooris, säilivad eesti keel ja Eesti riik.”
Hoolivad oma kodusaarest
Tiitliga Uuenduslik algatus/võimas tegu tunnustati Hiiumaa Saatkonda. Sellise nimega pop- uppood avati Telliskivi Loomelinnakus ja on nüüd avatud Tallinna jõuluturul. Pood pakub saare väikeettevõtjate kaupa, aga kujundab ka Hiiumaa mainet ning on osutunud väga populaarseks. Kiituskirja võtsid vastu Kaja Antons ja Margit Pruul, kellel olid meeleliigutusest pisarad silmis.
“Meie hulgas on väga palju tublisid vabatahtlikke, kes hoolivad oma kodusaarest – nad kõik väärivad märkamist ja kiitust,” ütles Hiiumaa arendus­keskuse mittetulundus­ühingute konsultant Kaja Sõrmus. Seda, et tunnustus on vabatahtlikele tähtis, näitab tema sõnul ka see, et tänavu esitati rekordiliselt palju, 44 kandidaati.
Hiiumaa arenduskeskus tunnustas vabaühenduste parimaid teisipäeval pidulikul koosviibimisel muuseumi Pikas majas.
Tervitussõnu ütlesid vallavanem Reili Rand ja Kodukant Hiiumaa esinaine Ester Tammis. Vallavanem arutles oma tervituskõnes selle üle, miks vabatahtlikuna maailma paremaks muuta ning soovis kõigile ilusat kodanikupäeva.
Tammis tänas kõiki, kes on teinud midagi selleks, et meil oleks siin saarel parem elada.
Peale vabatahtlike tunnustamist tänas vallavanem konkursi Kaunis Kodu 2019 laureaate: Maire ja Kalle Viina Kõrgessaarest, Leedi ja Aivo Haavapuud Kärdlast ning Hiiumaa tarbijate ühistut, mille Pagarite park Kärdlas oli üks konkursivõitjaid.
Õhtut juhatas Mirjam Savioja, kauni muusikalise vahepala pakkusid Timo Lige ning tema õpilased Maria Kaskor ja Johannes Lige.
Tunnustussündmus toimub Ühisnädala raames ja arendus­keskus korraldab seda 2013. aastast alates. Tänavu panid korraldamisele õla alla Kodukant Hiiumaa, PPA, vallavalitsus ja Kodaniku­ühiskonna Sihtkapital.

Hiiumaa vabakonna parimad 2019
Parim kodanikuühendus Hiiumaa Kergejõustikuklubi Hiiker
Koosmeelekandja MTÜ Matkaklubi Muku
Pärandikandja MTÜ Hiiumaa Käsitööselts ja Nele Eller
Uuenduslik algatus/võimas tegu Hiiumaa Saatkond
Parim vabatahtlik Eda Tärk
Hooliv kodanik Harda Roosna
Kodanikuühiskonna toetaja AS Sportland Eesti

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...