Connect with us

Uudised

Ära sõida oma tuledest ette

erakogu
Seoses aasta pimedaima aja saabumisega tuletab maanteeamet autojuhtidele meelde, et sõidukiirus peab vastama nähtavusulatusele.
“Kätte on jõudnud aasta pimedaim aeg ja seetõttu sõidame me nii tööle ja ka tagasi koju pimeda ajal,” selgitas ameti liiklusekspert Villu Vane. “Esmane soovitus autojuhtidele ongi see, et nad ei sõidaks oma tuledest ette, ehk siis vähendaksid kiirust vastavalt nähtavusele,” rääkis Vane.
Tema sõnul jääb juhil praegu lubatud suurima sõidukiiruse – 90 km/h – juures lähituledega sõites ohule reageerimiseks aega napp poolteist sekundit, mis on ilmselgelt vähe. Vastavalt nähtavusele sõitmine tähendab Vane sõnul seda, et kiirust tuleb vähendada koos kaugtulede ümberlülitamisega lähituledele.
“Ja ärge unustage ka ohutut pikivahet,” lisas liiklusekspert. Asulavälisel teel on nõutav pikivahe kolm sekundit, kuid pimeda ajal võiks see Vane sõnul olla suuremgi.
Kiirusega 90 km/h sõites läbib auto 25 m sekundis. Kaugtuled valgustavad teed umbes 150 m kaugusele, mis tähendab, et näeme objekte 6 sekundi kauguselt ja oleme võimelised nendele reageerima ning otsasõiduohu puhul ka vältima. Sõites lähituledega, mis valgustavad auto ees teed 40 m kaugusele, kiirusega 90 km/h, ei suudaks ka parima reaktsiooniga juht ohu korral midagi ette võtta, sest reageerimiseks jääb tal aega vaid 1,6 sekundit ja auto peatumisteekond on sellise kiiruse juures 70 m.
Samuti on oluline, et sõiduki tuled oleks õigesti reguleeritud, sest muidu võivad need pimestada vastutulijaid. Ka liiga madalale näitavad tuled on ohtlikud, sest siis võib juhil endal jääda mõni takistus või jalakäija märkamata.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.