Connect with us

Uudised

Anne-Gret Reinu field-target laskmises Euroopa teine

Ungaris Sarlospusztas toimusid nädalavahetusel field-target laskmise Euroopa meistrivõistlused (EM), kus hiidlane Anne-Gret Reinu teenis hõbemedali.
Kahepäevasel võistlusel oli kohal suurem osa valitsevatest Euroopa meistritest. Võisteldi kahes rahvusvahelises kategoorias: suruõhu- ja vedrupüssid. Individuaalarvestus oli neli võistlusklassi: meeste ehk üldarvestus, naiste, juunioride ja veteranide arvestus.
Suruõhupüsside kategoorias võitis naistest valitsev Euroopa meister Ana Pereira Portugalist 80 tabamusega, edestades kuue tabamusega Anne-Gret Reinut, kellele kuulus Euroopa meistrivõistluste hõbemedal.
Eesti field-target liidu esimees Kaidu Jalakas rääkis rahvusringhäälingule, et võistlusradade tehniline tase ei olnud eriti nõudlik, kuid 16kraadine õhutemperatuur ja mõlemal võistluspäeval sadanud tugev vihm üllatas ebameeldivalt ega mõjunud relvadele hästi.
Emmastes elavale Anne-Gret Reinule on see esimeseks tiitlivõistluste medaliks. Samas tegeleb kogu Reinude pere antud alaga ning on ka varem edukalt esinenud.
2014. aastal tuli Rein jr Reinu Eesti juunioride meistriks. Samal aastal tuli tema ema Ingrid Uus-Meremaal maailmameistrivõistlustel individuaalarvestuses kuuendaks ning Eesti tiimi koosseisus võideti tiitel. Aasta hiljem oli ta EM-il Hispaanias Baskimaal kolmas.
Field-target on spordiala, kus vabas looduses lastakse õhupüssidest siluettmärkide pihta, mis on laskurist 9–50 m kaugusel ja tabada tuleb märgis olevat 15, 25 või 40 mm suurust ava.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...