Connect with us

Uudised

Ametikooli rootsi keele õpetaja pälvis stipendiumi

Soome suursaatkond
Kuusteist rootsi keele õpetajat said septembri lõpus pidulikul vastuvõtul Soome suursaatkonnas kätte 1000eurosed stipendiumid. Teiste seas pälvis stipendiumi ka Hiiumaa ametikooli rootsi keele õpetaja Eva Raidma-Elmi.
Eva Raidma-Elmi ütles Hiiu Lehele, et stipendium tuli tema jaoks väga suure üllatusena, kuigi ta on rootsi keelt õpetanud juba 18 aastat. “Kindlasti on palju rohkem rootsi keele õpetajaid, kes on veel rohkem õpetanud ja veel rohkem panustanud, nii et see on väga suur tunnustus,” ütles ta. “Ilmselt tähendab see, et minu tööst on inimestele kasu olnud.”
Stipendiumid andis Eesti 100. juubeliaasta auks välja Soome ühing Historiska Bilder, mis saanud selleks toetust Rootsi ettevõtetelt. Stipendiumide andmisega soovis ühing avaldada austust juubeli­aastat tähistavale naaber­maale, Eestile.
Stipendiumide eesmärgiks on toetada ja innustada rootsi keele õpet Eestis. Stipendiumide üleandmise tseremoonial rõhutas Soome suursaadik Timo Kantola keeleoskuse tähendust just väikestele rahvastele. “Mida väiksem rahvas, seda tähtsam on, et osataks mitmeid keeli, sest iga uus keel avab uusi uksi, tõdes Kantola, öeldes, et rootsi keel on mõlema rahva jaoks oluline. Õpetajaid õnnitlemas oli ka Rootsi saatkonna esindaja.
Ametikooli täiendusõppe juht Jane Üksik ütles, et põhi­kohaga Emmaste koolis töötav Eva Raidma-Elmi on kahel aastal ametikoolis rootsi keelt õpetanud ning alustab vestluskursusega ka sel sügisel.
Raidma-Elmi julgustas rootsi keele kursustele tulema ka neid, kes ametikoolis ei õpi. Rootsi keelt nimetas ta pigem väga lihtsaks, kui osatakse mõnd germaani keelt, näiteks inglise või saksa keelt. “Siis on seda väga lihtne õppida, sest rootsi keel on väga hea ja loogiline keel,” selgitas ta, lisades, et ka eesti keeles on hulk sõnu, mis rootsi keelt õppides kohe tuttavad tunduvad – kasutame neid rootsi keele laene ju igapäevaselt, teadmata, et need just sellest keelest pärit on.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...