Connect with us

Uudised

Ametikooli õpilased palkmajaehitaja kutsevõistlusel

Eesti Puitmajaliit
Räpinas panid laupäeval oma meistri­oskused proovile parimad Eesti käsitöö palkmajaehitajad.
Professionaalide kõrval said esimest korda üles astuda ka palkmajaehituse eriala omandajad, kelle jaoks loodi eraldi mitte-professionaalide (non-professional) võistlus­klass.
Selles kategoorias võistles viis Hiiumaa ametikooli õppurit, kellest parimaks tunnistati Jüri Atonen. Võistlejad tõdesid, et oma oskuste proovilepanek koos tõeliste tegijatega on suur motivaator palkmajaehitust edasi õppida ning tulevikus vähemalt sama oskuslikuks meistriks saada, kui praegused võitjad.
Hiiumaa ametikooli palkmajaehituse eriala põhiõppejõud Andres Veel ütles, et on tänulik, et selline võimalus korraldajate poolt õpilastele loodi. “Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus on õpilaste jaoks kindlasti hea suunaviit ja võrdlusbaas, mille järgi oma erialased sihid tulevikuks seada.”
Veel avaldas ta lootust, et sarnane võistlusformaat pakutakse välja ka järgmistel aastatel ega salanud, et ihkab aastate pärast kõrgema kategooria poodiumil näha ka mõnda Hiiumaal oskused omandanud palkmaja­ehitajat.
Eesti puitmajaklastri, Eesti puitmajaliidu ja palkmajatootmisettevõtete koostöös peeti Hea Kodu päevade raames kaheksas palkmajaehitajate kutsevõistlus. Kõige nobedama ja oskuslikuma soorituse tegi Veiko Palm, kes sai sellega viiendat korda Eesti käsitöö palkmajameistri tiitli. Kokku oli võistlusel 13 osalejat.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.