Jälgi meid

Uudised

Amet alustas navigatsioonimärgistuse paigaldamist

Veeteede amet
Navigatsioonihooaeg läheneb jõudsalt ning veeteede amet (VA) alustas sel nädalal hooajalise navigatsiooni­märgistuse paigaldamist. Tööd on plaanis lõpetada mai keskpaigaks ning kokku tõstetakse talvepuhkuselt vette 585 toodrit.
Ameti navigatsioonimärgistuse osakonna juhataja Andry Rütkinen rääkis, et poitöid teevad merealadel VA laevad EVA-318 ja Sektori ning sise­vetel EVA-301, EVA-325 ja EVA-302.
Merealadele paigaldatakse kokku 403 hooajalist ujuvmärki. Märke paigaldab VA ka Eesti siseveekogudele ja suurematele jõgedele.
Rütkinen ütles, et uuendusena muudeti sellest aastast merealadel aastaringseks Haapsalu Tagalahe kõik ujuvmärgid ning suur hulk sisevete ujuvmärke. Teise suurema uuendusena on VA alustanud väiksemate ujuvmärkide (toodrite) tuledega varustamist ohtlikumates kohtades, kus on näiteks madal, kitsas või mille lähedal kivid. Toodrid varustatakse tuledega selleks, et muuta veeliiklemine ohutumaks ka pimedal ajal. Seni on tuledega varustatud olnud ainult suuremad ujuvmärgid (poid) ja toodritel on tulede lahendust vaid katsetatud. Sellest aastast aga on tulega varustatud toodrid mitmetes olulisemates kohtades, sh Hiiu väinal, Kuivarahu laevateel ja Hiiumaa lähistel Sääre tirbi juures.
Kokku haldab veeteede
amet üle tuhande ujuv-­
märgi, neist 505 sisevetel ja 536 merealadel. Eesti vetes oleva navigatsioonimärgistuse ajakohaste andmetega saab tutvuda navigatsioonimärkide andmekogus (https://nma.vta.ee/) ja rakenduses Nutimeri (https://gis.vta.ee /nutimeri/)

Veel lugemist: