Connect with us

Uudised

Alex Kark jõudis koondisega MMile

Egon Tintse
Nädalavahetusel lõppes Tallinnas saalihoki maailmameistrivõistluste (MM) valikturniir, kus Eesti meeskond kindlustas pääsu MMile.
Koondisse kuulub ka Viskoosa spordiklubis saalihokitreeninguid alustanud Alex Kark (21), kes viskas oma esimese värava Eesti täiskasvanute koondises.
Tallinnas TTÜ spordihoones peetud turniir oli tänu mängugraafikule väga põnevalt üles ehitatud. Esmalt kohtus Eesti eeldatavalt nõrgemate koondiste, Hollandi ja Austriaga, seejärel mängiti otsustav kohtumine maailma teise kümnesse kuuluva Taaniga ning lõpuks mitte midagi tähendav kohtumine Soomega.
Avamängus probleeme ei olnud ning Holland võideti 9:1 (kolmandikud 2:0, 3:1, 4:0). Tähelepanuväärseim mängu juures oli asjaolu, et kõik üheksa Eesti rahvuskoondise väravat visati erinevate mängijate poolt.
Austria alistus samuti näiliselt lihtsalt, tulemusega 9:2 (5:1, 3:0; 1:1). Hiidlastele pakkus suurimat rõõmu asjaolu, et ühe tabamuse sepistas Alex Kark. Koondises number 45 all mängiv noormees ütles, et tegi seda, mida kõige paremini teha oskab.
“Viskasin kaugelt peale ja ette üles ristnurka, kuna vastaste väravavaht ilmselt arvas, et vise tuleb taha nurka nagu enamasti tehakse,” selgitas Kark, kelle jaoks oli see esimene ametlikus mängus visatud värav täiskasvanute koondise eest. “Seda magusam minu jaoks,” lisas ta.
Otsustav kohtumine kulges numbreid vaadates samuti kergelt, Taani võideti 7:2 (4:0, 2:1, 1:1). Viieaastaselt Viskoosas saalihokiga alustanud Kark rääkis, et teine koht oli koondise jaoks miinimumeesmärk, sest kogu tiim uskus, et ollakse võimelised Taani alistama. “Suur pluss oli kodupublik ja palju rahvast, mis andis meie mängule kõvasti juurde ja tagas super fiilingu,” ütles TTÜ SK eest meistriliigas mängiv Kark.
Samas viimases kohtumises paistis tasemevahe maailma absoluutse tipptasemega välja. Soomelt tuli vastu võtta kaotus 1:15.
Saalihokitreener Teet Kivisilla selgitas, et kuigi Eesti koondis jättis tervikuna hea mulje, siis hetkeseis Eesti saalihokis on lihtsalt selline. Maailma TOP nelja ehk Rootsi, Soome, Šveitsi ja Tšehhi vastu kuidagi ei saa, viienda ehk Läti ja kõigi teistega võib aga mängida.
Konkreetselt Alexi turniiri hindas ta kordaläinuks: “Ta sai väga väärtuslikke mängukogemusi ja esimene värav meeste koondises on ka kirjas.” Kivisilla lisas, et kergemate vastaste vastu lootnuks ta Kargule siiski rohkem mänguminuteid.
U-20 koondises on Kark saanud mängida koos teiste hiidlaste, Ken Pähna ja Tarvo Kivisillaga. Viskoosas noori treeniv Teet Kivisilla arvas, et ka Ken ja Tarvo koputavad varsti meeste koondise uksele ehk et tulevikus pole võimatu hiidlaste osakaalu suurenemine rahvuskoondises.
Saalihoki MM-finaalturniir toimub 3.–11. detsembrini Riias 16 koondise osavõtul. Praeguseks on lisaks korraldajale Lätile seal endale koha taganud Rootsi, Slovakkia, Šveits, Saksamaa, Eesti, Soome, Norra, Tšehhi, Austraalia, Singapur ja Tai. Ameerikas toimub valikturniir sel nädalavahetusel.
Saalihoki meeste MMi korraldatakse 1996. aastast ning Eesti on osalenud kõigil kümnel turniiril. Kuni 2008. aastani korraldati MMi divisjonide põhimõttel, alates 2010. aastast toimub finaalturniir
16 koondise osavõtul.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...