Jälgi meid

UUDISED

AJALOORAAMAT | Andrus Martin pani sõjaeelse Käina ajaloo kaante vahele

Andrus Martin

Ajaloohuviline Andrus Martin andis oma kulu ja kirjadega välja mahuka ajalooraamatu „Käina – elust, olust ja inimestest“. 

Mahukas teos räägib peaasjalikult Käina kandi elust aastatel 1920–1940 ning põhineb suuresti tollal ajalehtedes ja ajakirjades ilmunud kirjatöödel ja autori mahukal fotokogul.

Kas hea või halb, seda ma ei tea, aga kogukas küll!

„Käina raamat on valmis! Kas hea või halb, seda ma ei tea, aga kogukas küll,“ hüüatas autor  ise teisipäeva õhtul sotsiaalmeedia grupis Ajalooline Hiiumaa. 

360leheküljeline raamat kaalub veidi üle 1,4 kilogrammi. Selles on enam kui 120 fotot, lisaks pildid ajaloolistest dokumentidest.

Hiiumaateemaliste fotopostkaartide kogumisega alustanud Martin hakkas piltidele uurima lisa. „Kus või mis või kes, seda on ju põnev uurida,“ rääkis ta. 

Hakkas kahju, et seda saavad lugeda ja uurida vaid meie pere liikmed ning sai vastu võetud otsus Käina kohta raamat välja anda.

 Nii on kulunud aastate jooksul teadmata arv tunde vanu ajalehti, ajakirju ja raamatuid uurides. Martin on palju istunud arhiivi lugemistoas või tellinud arhiivist materjale. Nii koguneski pikapeale arvestatav kogus infot, ka hulganisti materjali Käina kohta. 

Veel lugemist:

GALERIID

Enn Kunila erakogu maalidest avati neljapäeval Olev Subbi aktimaalide näitus Kärdla kultuurikeskuses ja Konrad Mägi ning tema kaasaegsete tööde väljapanek Hiiumaa Muuseumi pikas majas. Mõlemas...

UUDISED

Traditsiooniliselt toimub võidupühal Kärdlas sadamas maakaitsepäev, kus pakutakse kõikvõimalikku uudistamist ja tegevust. Õhtul saabub sadamasse võidutuli Narvast. 

UUDISED

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalasja kelmuse juhtumis, kui ühe Hiiumaa ettevõtte esindaja läks petukirja õnge ning andis kelmile juurdepääsu oma pangakontole. 

GALERIID

Kärdla Kooli 9. klassi lõpetamine toimus 20. juunil Hiiumaa Spordikeskuses.