Connect with us

Uudised

Adele Vaksi jaoks on ülikoolide uksed juba lahti

Marje Vaks
Kärdla ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilase Adele Vaksi saavutuste ritta sai sel aastal kirja kõrge koht vabariiklikult emakeeleolümpiaadilt.
Lõppvoorus sai ta 88,25 punktiga 11.–12. klasside arvestuses teise koha ja pälvis sellega esimese järgu diplomi. Võitja Hanna Tuus Saaremaalt sai 88,5 punkti, seega oli vahe vaid 0,25 punkti.
Emakeeleõpetaja Tiiu Heldema ütleb, et selle tulemusega on tema õpilasel kõik kõrgkooliuksed lahti, ehkki selle valiku tegemiseks on Adelel veel aastake aega.
See tulemus pole aga kaugeltki Adele Vaksi üksiksaavutus: 7. klassis õppides oli ta emakeeleolümpiaadi vabariiklikus voorus esimene, 8. ja 11. klassis õppides samuti teise koha omanik.
Mullu detsembris võitis Adele rahvusooper Estonia korraldatud Verdi-teemalise esseekonkursi “Verdissimo Junior” ja tänavu käis ta 22.–26. märtsil koos emaga konkursivõitjale ette nähtud preemiareisil Itaalias. Adele on lubanud oma reisimuljeid jagada ka Hiiu Lehe lugejatega.
Heldema hindab oma õpilase tulemusi kõrgelt: “Adele saavutused emakeeleolümpiaadidel on sellised, milliseid on väga vähestel kõrvale panna – vabariiklikusse lõppvooru pääsevad parematest paremad.” Veel ütleb ta, et kui emakeeleõpetajat ootaksid klassis vaid sellised õpilased nagu Adele, oleks see amet lausa roosa unelm.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...