Connect with us

Uudised

Aasta tegija ja Hiiumaa sõber AS Dagöplast

erakogu
ekraanikuva
Käina plastiettevõte AS Dagöplast pälvis seekord kaks au­nimetust, aasta tegija 2019 ja Hiiumaa sõber 2019.
Kodanikupäeval, 26. novembril tunnustati saare ettevõtjaid, inimesi ja kodaniku­ühendusi nende panuse eest Hiiumaa arengusse. Dagö­plast sai ettevõtluse aasta tegija 2019 tiitli kui professionaalne tootmisettevõte, mis lisaks on ka erinevate algatuste väärikas toetaja ja neis aktiivne osaleja.
“Dagöplasti puhul on tähele­panuväärne see, et selline ettevõte üldse kunagi Hiiumaale loodi ning et see siiamaani aktiivselt tegutseb, ka maailmas valitsevate olude kiuste,” ütles Hiiumaa ettevõtjate liidu juhatuse esimees Arno Kuusk tunnustust üle andes.
Ettevõtte tegevjuht Kulvo Pendra tõdes, et nende jaoks tulid mõlemad aunimetused täieliku üllatusena. Ka siis, kui tuldi tänugala video­versiooni jaoks tehasesse filmima, ei osanud nad arvata, et see midagi tähendab. “Meile öeldi, et niisama Hiiumaa tutvustuseks on vaja, aga muidugi on meil väga hea meel olla Hiiumaa sõber,” kinnitas Pendra.
Sündmust kogu mees­konnaga tähistada pole koroonatingimustes kahjuks võimalik. “Murramegi siin pead, kuidas tekitada inimestes koostegemise ja koosolemise tunnet, kui isegi jõulupidu ei saa pidada,” rääkis Pendra.
Töö saab õnneks rahulikult jätkuda, sest inimesed on kahe tehasehoone ja mitmete vahetuste vahel piisavalt hajutatud.
Võimalus muuta Hiiumaalt maailma
22 tegutsemisaasta jooksul on Dagöplast kasvanud üheks juhtivaks plastitööstuse ettevõtteks kogu Skandi­naavias ja 95 töötajaga on nad Hiiumaal suuruselt teine erasektori tööandja. Dagöplasti mitmekülgset toodangut müüakse üle kogu maailma ja seda kasutatakse paljudes sektorites – biolagunevat kilet näiteks maasika- ja salatikasvatuses, mähkmete ja hügieeni­sidemete tootmisel. Rohelisest polüetüleenist valmistatakse kilepõllesid meditsiinitööstusele, taas­kasutatud plastist puidukattekilesid ja prügikotte. Dagöplasti biolagunevaid prügikotte kasutatakse restoranide ja koduköökides toidu­jäätmete sorteerimiseks.
“Piltlikult öeldes valmistame tühjast vorstipakist prügikotte,” kirjeldas ette­võtte tegevust tänugala videos Tanel Lips. “Pakume stabiilset tööd aasta ringi ja võimalust panustada maailma muutmisse siitsamast Hiiumaalt.”
Gala asemel video
Hiiumaa sõbra tiitliga tunnustab arenduskeskus initsiatiivikat ettevõtet või isikut, kes oma kogemuste ja teadmistega on panustanud Hiiumaa arengusse ja Aasta ettevõtte auhinnaga 2019. aastal edukalt majandanud Hiiumaa ettevõtet.
Tänavu anti see aunimetus välja kolmandat korda. Varem on Hiiumaa sõbraks valitud Swedbanki Hiiumaa kliendihaldur Elmo Harjak ja ettevõtja, OÜ Faasion tegevjuht Tanel Malk, kes aastaid juhtis Hiiumaa ettevõtjate liitu.
Kõik laureaadid saavad tänumeene, mille on valmistanud AS Honga. Kuna olukorrast tingituna ei saanud tunnustusi seekord üle anda pidulikul galal, viivad vallavalitsuse ja arenduskeskuse esindajad need kõikidele laure­aatidele koju kätte. Gala asemel filmiti tänusõnad üles Hiiumaa muuseumi Pikas majas ning see on veebis järelvaadatav.

Veel lugemist:

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...

Uudised

Turul tegutsevad ettevõtjad imestavad, et kui plaanitud riigimaja kerkib alles kahe aasta pärast, poleks olnud põhjust lammutamisega kiirustada. Turul müüjad peavad aga tegevuse lõpetama...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...

Arvamus

Mõned aastad tagasi tegin ühe suure Saksa telekanali jaoks filmi Kihnu majakavahist Ellyst, kes pidas lisaks majakavahi ametile veel kodumajutust, tegi seepi ja jäätist,...