Connect with us

Uudised

Aasta sotsiaaltöötaja Tiia Laanejõe

Liina Siniveer
Hiiumaa aasta sotsiaaltöötaja tiitliga tunnustati Tiia Laanejõed, kes sai õnnitlused kätte päev enne saare sotsiaaltöötajate pidu.
Eile pärastlõunal tähistasid Hiiumaa sotsiaaltöötajad Kõrges­saare vaba aja keskuses oma päeva. Kord aastas toimuval ülesaarelisel pidulikul kogunemisel veedetakse ühiselt paar meeleolukat tundi ja tunnustatakse valdkonna parimaid spetsialiste.
Kuna Tiia, kes töötab Hiiumaa sotsiaalkeskuses hoolekandeteenuste juhina, eilsel sotsiaaltöötajate tunnustussündmusel osaleda ei saanud, üllatasid kolleegid oma majast ja vallavalitsusest teda juba kolmapäeval tööpostil erivajadustega inimeste tegevustoas. Õnnitlejatega oli videograafina kaasas Timo Lige, kes kõik toimuva kaameraga salvestas, et ka sotsiaaltöötajate peol osalejad õnnitlemisest sel moel osa saaksid.
“Kui ma sotsiaalkeskusesse tööle tulin, siis sain aru, et sotsiaaltöötajad on täiesti teistsugune tõug inimesi – täiesti erilised, kellel on eriline empaatiavõime,” ütles Tiia Laanejõe tunnustust vastu võttes. “Nende aastate jooksul pole mul kordagi tekkinud tunnet, et ei taha tööle tulla,” lisas ta ja tänas talle omasel tagasihoidlikul moel.
Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et Tiia on avatud suhtlemise ja suure empaatiavõimega kolleeg, kes leiab inimestes üles positiivsed küljed. “Arendades ja toetades kolleegide ja klientide positiivseid külgi, suudab ta lühikese ajaga luua usalduslikud suhted, mis on aluseks headele töötulemustele,” kiitis Rahuoja.
Veel lisas ta, et Tiia Laanejõe on oma valdkonnas põhjalik, hoiab ennast kursis muudatustega ja tuleb kaasa uute arengutega. “Ta suudab probleemid ja vastuolud, mida meie töös ikka ette tuleb, lahendada rahulikult ja selles on suureks abiks tema hea kuulamisoskus ja analüüsi­võime,” tunnustas Rahuoja.
Kolleeg Elle Voolma meenutas aega, kui Tiia Laanejõe 2013. aastal toonasesse Kärdla sotsiaalkeskusesse huvijuhi asendajana tööle tuli. “Tiia liitumine tõi õige pea selguse, et seda inimest sotsiaalkeskus enam kaotada ei tohi,” ütles Voolma, kes tollal sotsiaal­keskust juhtis.
Peagi asus Laanejõe ennast täiendama ja lõpetas järgmisel aastal tervise arengu instituudis tegevusjuhendaja õppe. Seejärel töötas ta sotsiaal­keskuses tegevusjuhendajana ja nüüd töötab hoolekande­teenuste juhina.
Voolma märkis, et oma tööstiili tõttu sobib Tiia uuendusi ellu viima: “Ta suudab hoida töörahu ja pingelistel hetkedel kiirgab temast just talle omast me-saame-hakkama-tunnet.” Samas on ta väga täpne – oma lubadustes, paberimajanduses, valdkonda puudutavate normide täitmisel ja ka väga hea arvuti­kasutamise oskusega. “Temale saab alati loota ning nõu ja jõuga on ta abiks ka teistele sotsiaalkeskuse üksustele,” kinnitas Voolma.
Koos abikaasa Andresega on Tiia loonud lasterikka pere, kus neil kahe peale kokku on viis last. Voolma leiab, et abikaasale omistatud Hiiumaa aasta isa tiitel annab tunnistust sellest, et Tiia on armastav ja toetav abikaasa ning suurepärane ema. “Tiia hool ja panus oma pereellu on taganud pereliikmetel võimaluse tegeleda aktiivselt erinevate ettevõtmistega, mis on toonud tunnustust tervele Hiiumaale,” ütles Voolma.

LIINA SINIVEER

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...