Connect with us

Uudised

Aasta parimad sportlased valitud

Egon Tintse
Jõud
Teisipäeval valis Hiiumaa spordiliidu üldkoosolek aasta parimaid sportlasi – aasta naissportlane on kergejõustiklane Kristina Joarand, aasta meessportlane korvpallur Martin Paasoja.
Spordiliidu esimees Anton Kaljula ütles, et kui mõnel aastal on üks kandidaat teistest mäekõrguselt üle, siis seekord oli igas rühmas tugevaid sportlasi mitu. “Küllaltki keeruline oli valikut teha, ühel juhul tuli teha isegi kordusvalimine – nii võrdselt tugevad olid mõlemad kandidaadid,” rääkis Kaljula.
2017. aasta Hiiumaa parimaks naissportlaseks tunnistati Kristina Joarand, aasta meessportlaseks Martin Paasoja.
Parima naisveterani tiitli pälvis orienteeruja Merike Vanjuk ja parima meesveterani tiitli kabetaja Raivo Rist.
Aasta parim spordineiu on mudelismi harrastav Johanna Aaslepp ja parim sportlane-noormees kergejõustiklane Edgar Liiber.
Parimaks sporditüdrukuks valiti orienteeruja Eliise Kesküla ning parim spordipoiss on jooksja ja kergejõustiklane Marcus Mäll.
Aasta parim täiskasvanute võistkond Monotüüp XV C-3 jääpurjetajad Olev Oolup ja Andrus Padu. Parim noortevõistkond koosseisus Rasmus Pall, Merili Tursk, Johanna Aaslepp, Sten Andri Laanejõe, Mihkel Metsand esindas Hiiumaad ja Hiiumaa mudeliklubi FAI Euroopa meistrivõistlustel Poolas.
Parima treeneri tiitliga märgiti kergejõustikutreeneri Toivo Pruuli teeneid.
2017. aasta spordiklubiks valiti Hiiumaa Orienteerujate Klubi.
Aasta spordiürituseks nimetati TV10 Olümpiastarti finaalvõistlus Kärdlas.
Anton Kaljula ütles, et talle endale meeldis väga Hiiumaa mudeliklubi tähelend. “Kui muidu kipuvad muud spordi­alad olümpiaalade varju jääma, siis sel aastal oli tore tunnustada sellist spordiala nagu raketimudelism.”
Aasta sportlaste pidulik austamine algab kolmapäeval, 27. detsembril kell 18 Kärdlas pubis Wabrik.

 

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.