Connect with us

Uudised

Aasta õpetaja lahkus tööle pealinna

HERGO TASUJA
Hergo Tasuja
Hiiumaa aasta põhikooliõpetaja ja ka aasta õpetaja tiitli pälvis Käina kooli muusikaõpetaja Jaanika Palkman. Esmakordselt sai tiitli õpetaja, kes uuest õppeaastast ei tööta enam Hiiumaal.
Hiiumaa haridustöötajad kogunesid reedel Emmaste Vaba Aja keskusesse, kus võeti kokku möödunu ehk tunnustati tublimaid ja tervitati pidulikult uut õppeaastat.
Aasta õpetaja aunimetusega tunnustatud Jaanika Palkman, kes suvel elukohta vahetas ja uuest õppeaastast asub tööle Tallinnas Gustav Adolfi gümnaasiumis, edastas tervituse kolleegidele videosilla vahendusel. “Hiiumaa aasta õpetaja tiitel on minu jaoks suur õnn ja rõõm ja tunnustus. Tänan teid kõiki südamest,” ütles Palkman, lisades tänusõnad Käina kooli­perele usalduse eest.
Palkman ütles, et õpetamine on suur koostöö, mistõttu hindas ta tiitli juures väga oluliseks nii oma õpilaste, lapsevanemate kui kolleegide rolli: “See tiitel kuulub teile kõigile.”
Aasta õpetaja töö haridusmaastikul algas 18 aastat tagasi Palade lasteaias. “Tänan lasteaia direktorit Sirje Reinpali, tänu kellele algas minu tee õpetajana, kes mind suunas muusikaõpetajaks,” tunnustas Palkman. Ta tänas ka Palade kooli, kus ta pani aluse oma õpetajaoskustele, aga eriti Heli Lindmäed. “Tänan sind kogu südamest, sina olid just see, kes mulle kõige esimesed näpunäited andis, mind juhendas,” kiitis ta kolleegi abi eest õpetajaks kujunemisel.
Veel viis tiitlit
Aasta lasteaiaõpetaja tiitli pälvis Evelin Suuster Kärdla lasteaiast. Tema kandidatuuri esitanud lapsevanem kirjutas, et Suuster on väga eriline lasteaiaõpetaja ja suurte kogemustega pedagoog. “Evelin püüab fotodele jäädvustada kõik laste huvitavamad tegevused, kord aastas teeb lapsest tehtud piltidest kokkuvõtte ja saadab perele,” seisis avalduses.
Lisaks kiideti Suusteri sportlikke eluviise: “Tehes ise aktiivselt sporti, teevad seda ka tema lapsed ning ka rühmas on tänu sellele väga palju erinevaid sportlikke tegevusi.”
Aasta klassijuhatajaks nimetati Katrin Laan Lauka põhikoolist. Tema tunnustamiseks esitanu kirjutas, et lisaks sellele, et Laan on suurepärane õpetaja, kes teeb oma tööd suure pühendumisega, tegeleb ta väga aktiivselt lastega ka väljaspool kooliaega.
Algklassiõpetajatest nomineeriti Tiiu Sööli Emmaste põhikoolist. Aasta kutseõpetaja tiitli pälvis Hiiumaa ametikooli õpetajaks asumise kaudu saarele kolinud Andres Veel.
Koolijuhtidest märgiti ära Urve Pärnamaa, kes on Käina kooli õppealajuhataja. Aasta hariduse sõbra tiitli teenis Karina Käär. Tema puhul toodi välja märkimisväärne panus koolielu paremaks muutmisel hoolekogu esinaisena.
Remmelg asub tööle koolis
Lisaks tunnustati neljapäeval maavalitsuses viimast päeva tööl olevat haridus-nõunik-peainspektorit Ivi Remmelgut. Septembrist asub ta tööle Kärdla põhikoolis.
Remmelg ütles tänukirja, lillede ja suure aplausi järel, et ei ole oma töös kunagi kohanud tõrjuvat hoiakut. “Superinimesed olete,” kiitis ta haridustöötajaid, kellega koostööd teinud.
Kokku alustab sel sügisel Hiiumaa koolides tööd vähemalt kuus uut õpetajat. Teiste seas on sellest aastast uus direktor Käina koolis, Joel Pulk.
Maavanema kohusetäitja Piret Sedrik ütles oma tervituses, et harva on tal võimalus nii auväärse seltskonna ees seista. Ta viitas õpetaja kaalukale rollile laste kasvatamisel, võrreldes kolme poja emana aega, mille lapsed veedavad õpetajatega ja mille lapsevanematega.
Sel sügisel alustab Hiiumaal kooliteed 82 last. “Kuigi õpilaste arv on aastatega tervikuna langenud, siis rõõmu teeb, et esimesse klassi astujaid on viimastel aastatel olnud üsna stabiilne arv,” ütles ta. Lisaks teatas ta, et 175 noort hiidlast saavad sel sügisel kohalike omavalitsuste valimistel esmakordselt valida.
“Soovin teile oskust noppida välja parimat, teha õigeid valikuid,” andis ta õpetajatele kaasa mõtted uueks õppe­aastaks. “Teil on võimalus kogukonda positiivsemaks muuta, olla eeskujuks. Teinekord piisab ka sellest, et naeratada, olla särasilmsed.”

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...