Jälgi meid
Hiiumaa kultuuriselts kuni 13.12

UUDISED

SUUREMÕISA AMETIKOOL | Täiskasvanute aiandusõppele terendab Hiiumaal lõpp

Kutseharidusreformi käigus tahab haridusministeerium koondada keskhariduse põhise aiandusõppe vaid Räpina Aianduskooli, mis tähendab Hiiumaa Ametikoolis ligikaudu 60% õppetegevuse ära viimist. Kooli nõukogu ja vallavalitsus ei ole plaaniga nõus.

Ametikooli õppurite hooldatav Suuremõisa aed leiab palju imetlemist. | Viive-Kai Rebane

Suuremõisas tegutseva Hiiumaa Ametikooli (HAK) peakohal ripub kärpekirves. Riigi hinnangul on aianduse valdkonnas 146% ülepakkumine ning seega nähakse selles valdkonnas pakkumise mahu vähenemist ette vähemalt poole võrra. Kui mõnel kärbitaval erialal lahendatakse olukord kahe kooli põhjal, siis aianduses soovitakse kogu õpe koondada vaid aiandusega tegelevasse Räpina Aianduskooli.

Veel lugemist:

SPORT

KK Askus Jetoili / Hiiumaa Spordikooli U16 korvpallimeeskond osales nädalavahetusel Riias Balti korvpalliliiga BBBL mängudel, naastes viiest kohtumisest kolme võiduga.

LOODUS

Kõpu külas kasvab puuvõõrik (Viscum album). Ning mis oleks veel paslikum kui just nimelt jõulukuul see klassikaline Lääne-Euroopa jõulutaim iseoma silmaga üle kaeda.

UUDISED

Juba jaanuarist saab Hiiumaa Gümnaasiumis õppida Eesti ühe innovaatilisema IT-kooli praktilistel programmeerimise ja veebiarenduse kursustel.

UUDISED

12. detsembril Gustav Ernesaksa 117. sünniaastapäeval, teatas Eesti Rahvuskultuuri Fondi Gustav Ernesaksa allfondi nõukogu fondi stipendiumide laureaadid.