Connect with us

Uudised

7 nippi, kuidas kaitsta oma telefoni talvekülmas

Eelolevate päevade ilmaprognoos lubab jätkuvalt eriti krõbedaid, enam kui 20 kraadini langevaid miinuskraade, mistõttu on nutitelefonide “tervist” puudutavad küsimused –  kas telefoni aku peab ikka pakasele vastu ning kuidas külma ilmaga puutetundlikku ekraani kasutada – kiired tekkima. Samsung Electronics Baltics tooteekspert Henry Tiitus jagab telefoniomanikule nõuandeid nutiseadme mõistlikuks kasutamiseks talvekülmas.
• Miinuskraadide korral tarvitab nutitelefon töötamiseks tavapärasest rohkem akut, mistõttu sooja saamiseks tuleks telefoni hoida kehale võimalikult lähedal. Väljas viibides võiks eelistada telefoni hands-free seadet või võimalusel põigata kõne ajaks mõnda siseruumi.
• Külmaga ei tasu nutitelefoni jätta autosse või kui seda teha, siis seadme säästmiseks tuleks telefon välja lülitada. Mõningat kaitset külma eest pakuvad ka erinevad telefonikatted, samuti telefoni jätmine näiteks kindalaekasse.
• Kui nutitelefon peaks miinuskraadide tõttu välja lülituma, tasub taaskäivitamisega viivitada seni, kuni jõuad taas siseruumi ning telefon on soojenenud.
• Krõbeda talveilmaga on soovitatav nutitelefoni aku enne pikemaajalist õueminekut täis laadida.
• Külmaga kehtivad ka igapäevased akusäästmise nipid: soovitatav on reguleerida ekraani taustavalgust hämaramaks, vajaduse puudumisel lülitada välja bluetooth, WiFi ja GPS, sulgeda vaikimisi töötavad rakendused ja lülitada sisse energiasäästu režiim.
• Testitulemused on näidanud, et madalatel temperatuuridel suudab AMOLED ekraan teistest ekraanidest paremini opereerida, seetõttu on külmal ajal eelistatud seisundis just selle ekraaniga varustatud nutitelefonide omanikud. AMOLED ekraan on näiteks enamustel Samsung Galaxy sarja nutitelefonidel.
• Enamike nutitelefonide ekraane kinnastega juhtida ei saa. Lahenduseks võivad olla spetsiaalsed nutitelefonidele mõeldud kindad.
Samsung Electronics Baltics tooteekspert Henry Tiitus märkis, et mobiiltelefoni akule on igapäevaselt sobivaim töötemperatuur 0–30 plusskraadi vahel. Seetõttu tasub eelmainitud soovitusi arvesse võtta eriti just nüüd, mil ka päevane õhutemperatuur võib kohati langeda -20 ja enama kraadini.

Krisjanis Ozols
Samsung Electronics
Baltics

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...