Connect with us

SISUTURUNDUS

5 vähetuntud kohta Eestis, mida peaksite vähemalt korra elus külastama

erakogu

Eestlastele meeldib tavaliselt ringirändamine ja ka looduse avastamine, kuid nagu me kõik juba teame, pole olnud paremat aega, et avastada veegi rohkem meie enda Eestimaad ja püsida kodule lähemal.

Välismaale reisimine võib endiselt olla keerulisem kui varem, seepärast võiksimegi tutvuda veelgi paremini meie enda aarete ja kohtadega Eestis, mida te võib-olla siiani veel ei tundnudki. Siin toomegi teieni 5 vähetuntud kohta Eestis, mida te peaksite vähemalt korra oma elu jooksul külastama.

1. Viljandi

Mõni reisija võib veeta kogu oma reisi Viljandis, sest see omanäoline linnake Lõuna-Eesti metsade vahel on midagi teistsugust. Tänavatel jalutades võite märgata värvilisi aedu ja traditsioonilisi puitmaju, samal ajal kui kohalikud teist jalgrattaga mööda sõidavad ja aeglane elutempo teid oma lõõgastavasse atmosfääri kaasa tõmbab.

Viljandi pakub hõlpsat juurdepääsu ka paljudele teistele lähedalasuvatele kohtadele, sealhulgas Soomaa rahvuspargile. Kui teil on võimalik, külastage Viljandit juuli lõpus, et saada osa Viljandi pärimusmuusika festivalist. On tõsi, et meelelahutuse poole pealt ei pruugi see aasta kõik üritused toimuda või isegi kasiinod võivad olla suletud, kuid see ei ole probleemiks, kuna tänu Eesti kasiino online mängudele saate kasiinomänge mängida ükskõik mis ajal ja ükskõik kus kohast.

Lisaks jätkub lähedalasuva Viljandi järve ääres põnevust ka lastele või hoopiski matkajatele, kus otse linna servast on ligipääsetavad matkarajad koos suurepäraste loodusvaadetega. Viljandi on kindlasti koht, mida peaksite külastada, nii et broneerige oma majutus aegsasti, et enda jaoks mugavaim koht leida.

2. Hiiumaa tuletornid

Hiiumaa on tuntud oma imekauni looduse poolest, nii et parimate tegevuste hulgast leiame matkamise, rattasõidu, ratsutamise või hoopiski kalapüügi. Kuid rääkides vaatamisväärsustest, siis kas te olete juba tutvunud kõigi Hiiumaa tuletornidega? Kokku on neid 5, kuid külastajatele on avatud neist 3 – Kõpu, Tahkuna ja Ristna – mis on ka kõik muinsuskaitse all.

Nendest vanim on Kõpu tuletorn, mis isegi maailmas on oma vanusega kolmandal kohal kõigi endiselt tegutsevate tuletornide hulgas. See asub täpsemalt Kõpu poolsaarel ning on 36 meetri kõrgune. Ristna ja Tahkuna tuletornid rajati mõlemad 1873. aastal. Tänapäeval on kõigi tuletornide juures lisaks meeldivale vaatele suvisel ajal kohvik ja välisalal mõnus istumine.

3. Panga pank

See võimas kivipank asub Saaremaa põhjaranniku läänepoolsemas osas, pakkudes imelist vaadet Läänemerele. Panga pank on kõige kõrgemas kohas üle 21 meetri kõrge ja selle ulatus on umbes 2,5 kilomeetrit. Isegi kui see looduslik koht tundub märkimisväärselt rahulik, ei ole see alati olnud nii – rahvajutud räägivad, et seda kasutati iidsete ohverduste jaoks merejumalale.

Tänapäeval on Panga pank suurepäraseks kohaks päikeseloojangu vaatamiseks, pikniku nautimiseks, linnuvaatluseks või mõne muljetavaldava pildi tegemiseks. Kuid enne külastust kontrollige kohalikke ilmastikutingimusi, sest tugev tuul võib selle koha kiiresti vähem nauditavaks muuta.

4. Suur Ja Väike Taevaskoda

Suur ja Väike Taevaskoda on osa Eesti ilusaimatest looduslikest vaatamisväärsustest. Need liivakivipaljandid, mis asuvad iidse Ahja jõe kaldal, on austatud kohad ja mitmed inimesed külastavad neid palvetamiseks, annetuste esitamiseks ja õnnistuste saamiseks.

Arvatakse, et liivakivikaljud ja -koopad on vaimude koduks ning allikatel on väidetavalt taastav jõud. Sõltumata sellest, kas olete usklik või mitte, on Suur ja Väike Taevaskoda kaks kõige rahulikumat kohta kogu Eestis ning puutumata loodusel on kindlasti ka rahustav mõju.

5. Narva linnus

Narva linnus, mis on tuntud ka kui Hermanni linnus, asub Narva jõe ääres. Kaitstes Venemaa ja Eesti vahelist piiri, on see püsinud seal tugevalt alates 13. sajandist.

Isegi kui see on üks Ida-Eesti populaarseimaid paiku, on see eelkõige tänapäeva noortele pigem tundmatuks paigaks. Kuid Narva linnus on tõesti külastust väärt, kuna lisaks kõigele on see ka üks Eesti kõige paremini säilinud linnuseid. Külastuse ajal saate tutvuda kindluse ajalooga muuseumis ning vaadata kaunilt restaureeritud ruume ja põhjahoovis asuvat käsitööala.

Eesti on täis veel mitmeidki teisi vaatamisväärsusi, kuid võite alustada nende 5 koha külastamisega, et saada aimu kui ilus ja huvitav Eestimaa on.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.