Connect with us

Uudised

22 penaltit ja omaväravad

Hergo Tasuja
Reedel Salme staadionil peetud Hiiumaa-Saaremaa maavõistluses jalgpallis jätsid saarlased mõlemad võidukarikad koju.
Kui naiste mängus said lõunanaabrid hiidlannade omaväravate toel suure võidu, siis mehed lõid võitja selgitamiseks penalteid.
Esimesena jooksid muruplatsile mõlema saare naiskonnad. Seda esmakordselt ajaloos!
Avapoolaeg lõppes 4:0, ent kumbki tiim sahistas võrku kahel korral. Põhjus selles, et hiidlannad lõid kaks palli oma väravasse. Esimese väravalööjana Hiiumaa koondise eest kanti protokolli Külli Friedemann. Seda küll omaväravana.
Saaremaa naiskonna liider, Eesti koondise mängija Miina Kallas ütles, et saarlannade ülekaal oli suur. “Tuli välja, et meie tüdrukud mängivad liigas, aga hiidlased mitte. Aga arvan, et kui hiidlased trenni teevad, läheb ka nende mäng paremaks,” julgustas nelja värava autor vastaseid.
Teisel poolajal löödi kolm väravat veel ja mäng lõppes Saaremaa võiduga 7:0.
Hiiumaa mängiv treener Jaanika Küttim oli vaatamata suurele kaotusele mänguga rahul. “Meie esitus oli väga hea ja 0:7 ei ole mingi katastroof,” võttis ta õhtu kokku, lisades, et koondislane Miina Kallas tegi vastastel enamuse tööd ära. “Kui teda poleks olnud, oleks võib-olla seis ka teine olnud.”
Kahe saare meeskonnad on kohtunud taaselustatud traditsiooni alusel mänginud 2011. aastast saadik ja iga kord on kohtunik saarlaste kasuks penalti määranud. Seekord said 11-meetri punktilt lüüa ka hiidlased.
Mõlemapoolsete võimalustega kulgenud alguse järel näitas 41. minutil oma mängijatarkust FC Flora poolkaitsja Andre Frolov, kes vastase tagasisöödu vahelt noolis ja hiidlased 1:0 ette viis.
Teise poolaja alguses sai kiirrünnakus hea läbisöödu Sander Seeman, kes külmavereliselt palli kunagise FC Kuressaare väravavahi Gustav Kotkase selja taha lükkas. 1:1. Nii jäi lõpuvileni.
“Siin oli päris tuline! Teisel poolajal läks päris rabistamiseks ja võitluseks. Isegi närviliseks, et päris suure mängu tunne oli sees,” kirjeldas platsil valitsenud õhkkonda ainus meistriliiga mängija Frolov.
Järgnes penaltitriller, mille käigus oli hiidlastel kolm korda võimalik võit võtta. Hiiumaa peatreener Kaupo Valting oli kaotuse järel löödud. “Publik sai muidugi täie raha eest. Meile pakuti mitu korda võitu, aga me ei võtnud vastu,” oli ta nõutu.
“Mitu meie meest on saanud FC Kuressaares karastust ja teadsime, et oleme tugevamad, kui eelmisel aastal. Järgmisel aastal paneme kindlasti veelgi juurde,” lubas peatreener.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...