Connect with us

Transport

Volikogu nõustus nullpiletiga

Hiiumaa vallavolikogu otsustas kolmapäevasel erakorralisel istungil 17 poolthäälega teha maanteeametile ettepaneku kehtestada maakonna avaliku liiniveo lepingute alusel saarel tasuta bussitransport.
Vallavalitsus esitas volikogule otsustamiseks kaks varianti – esimene neist tasuta bussisõit kõigile, teine lastele ja üle 65aastastele reisijatele.
“Opositsioonil on täiesti õigustatud küsimus, kas meil on tegemist valitsuskriisiga,” ütles volikogu liige Tarmo Mänd ja küsis vallavanemalt, missugust varianti eelistab tema isiklikult.
Vallavanem Reili Rand leidis, et tegemist pole valitsuskriisiga, vaid demokraatia juurde käibki valikute paljusus.
Ranna sõnul on tema hinnangul tasuta ühistranspordil positiivseid mõjusid rohkem kui negatiivseid. “Kui riik annab meile maakonda sisuliselt sada tuhat eurot vahendeid juurde tasuta ühistranspordiks, siis vastuargumente on minu jaoks vähem kui poolt­argumente ja me võiksime nõustuda maanteeameti nägemusega,” rääkis valla­vanem enne, kui volikogu hääletama asus.
Volikogu liige Jaanus Valk meenutas 2009. aastast juhtumit lasteaiaõpetajate palkadega, kus riik survestas palku tõstma, aga lisavahendeid selleks jagus vaid aastaks ning edasi pidid omavalitsused ise hakkama saama.
Siiski otsustas volikogu 19 kohal olnud volikogu liikme 17 toetushäälega, et 1. juulist hakkab maakonnaliinidel kehtima nullpilet.
Vallavolikogu esimees Aivar Viidik lisas, et otsus tehti teadmises, et tasuta ühistranspordi
korral lubab riik doteerida maakonnasisest bussitransporti sihtotstarbeliselt ja jätku­suutlikult põhimõttel, et olemasolev liinikilomeetrite arv ei vähene ja toimub ka liinivõrgu areng.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...