Connect with us

Uudised

Viskoosa SK saalihokipronks

Roomet Ruus
Laupäeval mängiti saalihoki esiliigas pronksikohtumine Viskoosa SK ja Viljandi Metalli meeskondade vahel. Hiidlaste rõõmuks väljus lahingust võitjana Viskoosa.
Viskoosa SK eestvedaja Artur Valk ütles, et see on meeskonna viimase viie aasta parim saavutus.
Mäng algas üsna tasavägiselt. Esimene kolmandik lõppes 3:3 ja kuni seisuni 5:5 ei saanud kumbki pool suuremat kui üheväravaline edu – kord juhtis üks, kord teine.
Seejärel leidis Viskoosa uue hingamise ning tegi 4:0 vahespurdi, millele mulgid vastata ei suutnud. Ja kuigi viimasel kolmandikul, mis lõppes 4:4 viigiga, mäng taas võrdsustus, tähendas see ikkagi 11:9 Viskoosa SK paremust.
“Mäng oli tõesti tasavägine algusest lõpuni. Me ründasime palju ja eesmärk oli võimalikult palju peale visata. Vaadates seisu, siis see mängus küll kuidagi välja ei paistnud. Oli ka palju kindlaid väravavõimalusi, mida me ei suutnud ära kasutada – vastaste väravavaht tegi head tööd,” kommenteeris Viskoosa SK mängija Miko Malk.
Tõelise kübaratriki tegid nii Ken Pähn kui Tarvo Kivi­silla, kes kummagi löödud kolmele väravale lisasid vastavalt kaks ja neli söötu.
Seejuures on Pähn vaid 17- ja Kivisilla 15aastane. Esiliigas ei ole nii noored mängijad siiski väga tava­päratud, sest kusagilt peavad noored mehed mängupraktikat saama.
“Kui nüüd vaadata põhiturniiri ja play-offi statistikat, siis kaks meie noorimat mängijat Ken ja Tarvo on mõlemas punktiarvestuses esimeste seas. Mõlemad on ka põhimeeskonnas mängimist väga noorelt alustanud ja tulemus on nüüd näha,” kiitis Malk.
Kivisilla on kohamängude arvestuses 208 mängija hulgas esimesel, Pähn teisel kohal. Põhiturniiril Pähn teisel ja Kivisilla kaheksandal kohal.
Malk skooris kolmanda koha mängus kahel korral ja andis ühe resultatiivse söödu. Andre Padu lõi kaks ja Margus Käär ühe värava. Söödu said kirja ka Ulvar Suve ja Tarmo Võsamaa.  Veel mängisid Danver Mets, Priidik Valk, Teet Kivisilla, Andres Tammeveski, Robin Niidas, Enn Karin, Alver Padu, Kristjan Kuuse.
Lisaks eelnimetatutele mängisid sel hooajal Viskoosa SK meeskonnas Margus Käär, Mario Volmerson, Märt Käär, Rannar Malk ja Siim Romanov. Võistkonna treener on Teet Kivisilla.
Valk teatas, et Viskoosa SK noormängijate väga hea mäng on ka omavanuste Eesti U-19 koondise treeneritele silma jäänud ning Tarvo Kivisilla, Ken Pähn, Miko Malk ja Alex Kark, kes juba kolmandat hooaega mängib Tallinna tehnikaülikooli võistkonnas, on Eesti koondise kandidaadid. Koondist ootavad juba mais ees U-19 maailmameistrivõistlused Saksamaal.
HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...