Connect with us

Transport

Vedaja: Kõigis bussides tuleb kinnitada turvavöö

Alates sellest aastast teenindab hiiumaasiseseid bussiliine Go Bus. Kõigis uutes bussides on nüüd ka turvavööd, mille kinnitamine on reisijatel nende enda ohutust silmas pidades kohustuslik.
AS Go Bus juhi Andrei Mändla sõnul teenindatakse hiidlasi vastavalt vedude tellija ehk Hiiumaa vallavalitsuse soovidele ja nõuetele. Kokku vurab siinsetel teedel 12 bussi, mis vastavalt hanke tingimustele pole vanemad kui 15 aastat, üks buss on täiesti uus.
Uuenduseks on Mändla sõnul see, et erinevalt varasemast on kõikides bussides turvavööd. “Need tõstavad reisijate sõiduohutust ning nende kinnitamine on seetõttu ka kohustuslik,” märkis ta.
Kuna Go Bus võitis hanke väga soodsa pakkumisega, liinikilomeetri hinnaga 95,4 senti, tundsid paljud muret, et seetõttu kannatavad ka bussijuhtide palgad. Kas see ka nii on, selle kohta Mändlalt konkreetset vastust saada ei õnnestunud. “Bussijuhtide tasustamine on vastavalt üldtöökokkuleppes kehtestatud määradele,” ütles ta.
Varasemalt teenindas Hiiumaa bussiliine AS Hansa Liinid. Kui bussijuhid on ka nüüdse teenindaja ajal samad, siis varasemal ettevõttel oli ka kohalik regioonijuht, kelle tööülesandeid täitis Martin Kagadze. Go Busil eraldi regioonijuhti olema ei saa ning Mändla sõnul paikneb Hiiumaa ja Läänemaa regioonijuht Haapsalus. Go Busi Hiiumaa kontor aga asub Kärdla bussijaamas ja seal töötab dispetšer Marika Rõmmel, kes oli ametis ka eelmise vedaja juures.
Uued väljumised
AS Go Bus vedas reisijaid Hiiumaa maakonnaliinidel ka enne ASi Hansa Liinid, mis teenindas maakonnaliine kaheksa aastat. Üks erinevus  nii tolle kui vahepealse ajaga on, et lisandunud on uusi väljumisi ja nõudeliine.
Uusi väljumisi on viis. Nii läheb buss tööpäeviti Kärdlast Viskoosasse kell 19.25, tagasi tulles teeb buss põike Laukale ja jõuab tagasi Kärdlasse kell 20.15. Buss võimaldab sealtkandi lastel, kes Kärdlas trennides, ringides või muusika­koolis käivad, varem koju jõuda.
Laupäevane buss, mis väljub Kärdlast kell 8 ja Kõpust kell 8.55, on nüüdsest käigus ka pühapäeviti.
Samuti on bussiliin Kärdla–Heltermaa–Kärdla nüüd käigus pühapäeviti, buss väljub Kärdlast kell 18.15, Heltermaalt kell 18.50 ja jõuab tagasi Kärdlasse kell 19.20.
Samal marsruudil on reedeti käigus buss, mis väljub Kärdlast kell 21.20, saabub Heltermaale kell 21.50 ja alustab tagasiteed kell 22.20, jõudes Kärdlasse kell 22.50.
Reedeti on käigus ka liin Käina–Heltermaa–Käina, väljumisega Käinast kell 17.50 ja Heltermaalt kell 18.25.
Mitmed liinilõigud nõudepõhised
Lisaks on vedude tellija ehk Hiiumaa vallavalitsuse soovil mitmed liinid ja liinilõigud nüüd nõudepõhised, kuhu buss tuleb vaid ettetellimisel. Kõpu poolsaarel puudutavad need Kalana küla, Kõpust Kärdlasse liinil ka Kiduspe küla. Emmaste osavallas Õngu, Nurste jt külasid, aga teatud väljumistel ka mitmeid Käina osavalla külasid nagu Valgu, Muda, Taterma, Lelu, Ühtri, Aadma jt.
Sõidusoovist tuleb sel puhul teada anda eelmise päeva õhtuks Go Busi Hiiumaa infotelefonil 517 8592.
Mändla sõnul saab täpsemat infot nii nõudeliinide kui ka sõiduplaanide kohta valla kodulehelt ning portaalist peatus.ee Paberil uut sõiduplaani võiks küsida ka bussijuhi käest.
Hiiu maakonna riigi­hange avalikuks bussiliiniveoks aastateks 2019–2021, mille eeldatav maksumus 1,91 miljonit eurot, kuulutati välja mullu detsembris. Hange venis, kuna senine vedaja AS Hansa Liinid vaidlustas hanketingimused kõigis kolmes kohtuastmes. Lõpuks võitis kolme pakkuja seast hanke siiski ASi GoBus pakkumus liinikilomeetri hinnaga 95,4 senti, mis oli kõige soodsam.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.