Jälgi meid

Krimi

Vandaalid laamendasid Suuremõisas

HIIUMAA AMETIKOOL
Suuremõisa mõisaaias, pargis, parkimisplatsil ja tallimüüride vahel toimus ööl vastu 21. aprilli vandaalitsemine, andis teada Hiiumaa ametikooli majandusjuht Ille Kivistu.
Kivistu ütles, et vandaalitsemise avastas majahoidja Harri Kink 21. aprilli hommikul kella kaheksa ajal. Kohal käis politsei, kellele ametikool esitas avalduse toimunu kohta. Kahjud on pildistatud ja hinnatud.
Lossi aias murti äädikapuu, tõsteti eest metallist aiavärav, aeti ümber ja veeti laiali savist lillepotid, lammutati osaliselt lahti aiatiigi servad ning visati kättesaadud kivid tiiki, lõhuti mõisaaeda tutvustav reklaamtahvel ja seegi visati tiiki.
Tallmeistri maja küljes ja kõrval purustati õuevalgustid, parkla serval olev mõisaparki tutvustav reklaamtahvel peksti lömmi, paigast nihutati tänavavalgustuspost ning löödi puruks lamp, purustati tallimüüride vahele ladustatud materjalide peal olnud eterniitplaadid.
Vandaalid tegutsesid ka lossi põhikoolipoolse tiiva juures, lüües mõlki Suuremõisa mõisa tutvustava plekist reklaamtahvli. Samuti oli paigalt ära lükatud ja täis soditud lossi tagatrepi juurde viiva tee äärest kiviplaat.
Ille Kivistu sõnul on kurb, et kogukonnas on selliseid inimesi, kes teiste töödest ja tegemistest lugu ei pea.

Veel lugemist: