Connect with us

Uudised

Vallavanem keelas koolijuhi aktusekõne

repro
repro
repro
Hiiu vallavanem Georg Linkov saatis kolmapäeval Lauka põhikooli direktorile Märt Rannastile kirja, milles keelas tal 1. septembril minna koolimajja ja kõnet pidada.
26. augustil saadetud kirjas teatab Linkov, et Rannasti viimane tööpäeva Lauka põhikoolis on 31. august ning “Teil on pärast viimast tööpäeva keelatud oma seniste tööülesannete täitmine alates 1.09.2015. a kuni töölepingu lõppemiseni 8.09.2015. a ja teile tasutakse sellise aja eest keskmist töötasu vastavalt TLS §-le 35. Muuhulgas tähendab keeld täita tööülesandeid ka keeldu korraldada 1.09.2015. a õppeaasta avaaktust, esineda seal kõnega jms.”
“Kui see poleks tõsi, siis ei usuks, et selline asi on üldse võimalik,” nentis vallavolikogu liige Artur Valk. “Saata koolijuhile, kes seitseteist aastat kooli juhtinud, selline kiri – kui madalale veel on võimalik laskuda?”
Valk kutsub 1. septembril kooli avaaktusele võimalikult palju rahvast: “Vaataks, kuidas see tööle mittelubamine Hiiu valla moodi ka käib.”
“Vallavalitsus jääb oma seisukoha juurde”
Hiiu vallavalitsuse ja Lauka põhikooli direktori Märt Rannasti vahel on käimas töövaidlus, milles koolijuht saavutas esimese võidu.
Töövaidluskomisjon põhjendas oma 14. augustil tehtud otsuses, et Hiiu vallavalitsuse 10. juuni 2015 korraldus
nr 245 ei ole ülesütlemisavaldus töölepinguseaduse mõttes ning töökoha ülesütlemine on seega algusest peale tühine. Komisjon viitas samuti, et avaldaja st Märt Rannasti töökoht säilis 0,25 ametikohana. Töölepingu ülesütlemise õigus koondamise tõttu tekkinuks tööandjal st Hiiu vallal aga alles pärast seda kui koolijuht ei oleks nõustunud vähendatud töömahuga töötamist jätkama.
Kolmapäeval saadetud kirjas teatab Linkov, et töövaidluskomisjoni otsus ei jõustu, sest Hiiu vald kavatseb tähtaegselt pöörduda töövaidluse lahendamiseks kohtu poole. “Tööandja hinnangul esines seaduslik alus teie koondamiseks ja ülesütlemine on kehtiv,” kirjutab Linkov.
Samas kirjas hoiatab ta Rannastit, et töövaidluse kohtus kaotamisega kaasneb vaidluse võitnud poole menetluskulude hüvitamise kohustus.
Pärast töövaidluskomisjoni otsust ilmus Hiiu valla Facebooki lehele samasisuline teade, et kuigi töövaidluskomisjon rahuldas Lauka põhikooli direktori Märt Rannasti kaebuse töölepingu ülesütlemise tühiseks tunnistamise nõudes, siis “Hiiu vallavalitsus jääb oma seisukoha juurde, et Märt Rannast ei jätka Lauka põhikooli direktorina alates 1.09.2015.”
Vastuseks küsimusele, kas Hiiu vallavalitsus ei kavatse töölepinguseadust ja töövaidluskomisjoni otsust täita, vastas vallavanem Georg Linkov, et töövaidluskomisjoni otsus ei ole jõustunud ning samuti kehtib Hiiu vallavalitsuse 10. juuni korraldus. “Kaasuse huvides ei ole meil hetkel võimalik töövaidlust rohkem kommenteerida,” lisas Georg Linkov.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu