Connect with us

Uudised

Väikesed koolid esinevad tublilt olümpiaadidel

Tänavustel aineolümpiaadidel on häid tulemusi näidanud Hiiumaa väikekoolid.
Nii maakondlikel kui vabariiklikel õpilasolümpiaadidel võetakse mõõtu,  aasta jooksul  omandatud teadmiste ja oskustega,  ning kahtlemata valmistavad osalejatele rõõmu nii tehtud töö kui saadud tunnustus.
Edukad bioloogiaolümpiaadil
Auhinnalise esimese koha botaanikas ja teise järgu diplomi bioloogias sai vabariiklikul bioloogiaolümpiaadil Lauka põhikooli 6. kl õpilane Kaija Kokkota. Anni Miller Käina gümnaasiumist oli 7. klasside üldarvestuses teine, kuid parim teooriavoorus. 10. klasside arvestuses sai kolmanda koha Kärdla ühisgümnaasiumi õpilane Riin Viigipuu.
Kaija juhendaja, Lauka põhikooli loodusainete õpetaja Krista Rannast ütles, et tema õpilasel on tohutu huvi looduse, eriti taimede vastu ja tema ainult aitab. “Kaija käib koos isaga looduses ja pöörab tähelepanu eri liikidele. Kui midagi on uut või selgusetut, tuleb ta oks näpu vahel ja küsib lisa,” rääkis Rannast. Õpetaja lisas, et Kaija teeb süsteemset tööd, loeb palju erialast kirjandust ja jätab meelde ka ladinakeelsed taimenimed.
Ka Anni Milleri juhendaja, Käina kooli loodusainete õpetaja Anneli Sadam ütles, et tema õpilase edus on rohkem ikka lapse enda tööd kui tema juhendamist .“Aga selline tunnustus on õpilasele väga vajalik,” ütles Sadam. Sadam selgitas, et olümpiaadil osalejatelt eeldatakse, et nad valdavad täielikult kooliprogrammi aga  lisaks loeks loodusajakirju ja tutvuks loodusportaalidega internetis.
Kunstiolümpiaadi tulemused
Kuigi kunstiteoseid ja käsitöö ilu on keeruline edurivvi seada, võtsid Hiiumaa koolide õpilased mõõtu selleski. Saare väikekoolid teenisid sealt hulga esikohti.
4.–5. klasside arvestuses teenis esikoha Britt Mai Martin Käina gümnaasiumist (õp Silli Mai Kütt), teine oli Sander Miller Suuremõisa põhikoolist (õp Jaana Omann) ja kolmas Siim Otsak Lauka põhikoolist (õp Tarvo Malk).
6.–7. klasside arvestuses läks esikoht Suuremõisa põhikooli, selle võitis Mart-Aleks Nittim (õp Jaana Omann), teine oli Merje Reismaa Palade põhikoolist (õp Anne-Ly Grab) ja kolmas Anna Maria Altmäe Emmaste põhikoolist (õp Eila Tõnisson).
8.–9. klasside arvestuses läks Lauka põhikooli koguni kaks esimest kohta: Johanna Käär ja Agnes Saagim (mõlemate õpetaja on Tarvo Malk), kolmas oli Kertu Lehtsaar Emmaste põhikoolist (õp Eila Tõnisson).
Kunstiolümpiaadist osavõtjaid oli kõikidest koolidest, va Kõpu internaatkoolist. Igast koolist osales kolm-neli last, kokku 21 õpilast.
“Võidetud kohtadest palju tähtsam on see, et kunstiõpetajate ainesektsioon peab vajalikuks ja korraldab iga-aastaselt sellist võistlust ja õpilased soovivad sellest osa võtta. Tähtis on õpilasele võimaluse andmine tema ande väljaarendamiseks,” ütles Hiiu maavalitsuse haridusnõunik Ivi Remmelg ja kiitis tublisid õpetajaid.
Käsitööolümpiaadi tulemused
Maakondlikul käsitööolümpiaadi võitsid 4.–6. klasside arvestuses esikoha Kristella Küttim ja Triin Jürimäe Palade koolist (õp Kersti Rõbtšenko), teiseks tulid Debora Saar­nak ja Julie Rand Emmaste koolist (õp Eila Tõnisson) ning kolmandaks sama kooli õpilased Liisi Kajo ja Salme Vesingi.
Ka 7.–9. klasside arvestuses läks esikoht Emmaste kooli, selle võitsid Adeele Vesingi ja Annaliisa Post. Nendegi juhendaja on õpetaja Eila Tõnisson. Teise ja kolmanda koha said Kärdla ühisgümnaasiumi õpilased Marleen Breemet ja Regina Valdma ning Ingel-Ann Liibert ja Agnes Isabelle Veevo. Mõlema meeskonna juhendaja on õpetaja Sirje Juurikas.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...