Connect with us

Uudised

Vabariigi sünnipäeval tehti mitu matka

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Külaseltsi MUHV korraldatud aastapäeva jalutus­käigule saabus paras hulk ümbruskonna peresid, kes heas seltskonnas trotsisid meeleldi pühapäevast jahedat ilma.
Seltsi juhatuse liige Heli Üksik rääkis, et jalutuskäik on tava, mis oli küll paar aastat unustusehõlmas, kuid viimasel külaseltsi koosolekul otsustati uuesti korraldada. Tava kohaselt pidanuks jalutuskäik lõppema Harju tuuliku juures ühise piknikuga. Seekord aga kutsus Harju küla elanik Teet Parve jalutajaid oma Leppe tallu piknikule, sest ilmataat kinkis pidupäevaks suhteliselt tuulise ja jaheda ilma. Parve tutvustas talu aiale üles seatud näitust ajaloolistest fotodest “Peet Posti (Sakka Peedu) fotokillud Lõuna-Hiiumaa inimestest” ja rääkis iga foto juures ka mõne huvitava loo. Matka pikkus oli ligi kaks ja pool kilomeetrit ja jalutamas käis ligi 30 matkalist.
Kõpus kutsusid rahvast aastapäeva jalutuskäigule Svetlana Reinmets ja Liisa Otsak. Umbes viie kilomeetri pikkune matk algas sinimustvalgete lipukeste lehvides Kõpu rahvamaja eest ja viis Kõpu Suurkivi juurde. Kivi juures tehti pilti ning korraldajad pakkusid kaasa­võetud tee kõrvale kiluvõileibu ja muffineid. Tegemist oli täiesti uue algatusega, mille tegi kaasa paarkümmend matkaselli, kellest noorim allaaastane.
Eesti Vabariigi 101. sünnipäeval korraldas rahvamatka ka Kõrgessaare vaba aja keskus. Matk algas keskuse juurest, kulges mööda kergteed Reigi kirikuni ja tagasi ning pikkust oli sel u 6,5 kilo­meetrit. Matkal osales ligi poolsada inimest. Keskuse juhataja Artur Valk rääkis, et matk toimus juba kuuendat korda ja kutsuti ellu 2013. aastal, Hiiu valla moodustamise järel, kui vabariigi aastapäeva vastuvõttu hakati korraldama vaid Kärdlas. “Otsustasime siis kohalikele inimestele teha sellise matka,” rääkis Valk. Peale matka pakuti osalejatele puuvilju, teed ja kringlit ja sooviti õnne Eesti Vabariigile.
Urmas Seliranna korraldatud matkal Tahkuna raudtee ja suurtükipatareide jälgedel tegi kaasa kümme inimest. Jalutuskäik oli seitsme kilomeetri pikkune ja korraldaja sõnul raskusastmega 10–12. “Me ikka ränkasime kõvasti,” kinnitas Selirand, et matk polnud lihtne jalutuskäik. Urmas Selirand on vabariigi aastapäeval huvilisi matkama viinud oma 15 aastat järjest.
SA Eesti Terviserajad kutsus Eesti sünnipäeval matkama juba 14. korda. Sihtasutuse juhataja Alo Lõoke ütles, et tänavu sai veebilehele terviserajad.ee kirja pühapäeval, 24. veebruaril läbitud ligi 43 000 matka­kilomeetrit.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...