Jälgi meid

UUDISED

Uuel postmargil on Tallinna raekoda

Ekraanikuva
Eile, 7. juulil laskis Eesti Post käibele uue postmargi tähistamaks 700 aasta möödumist Tallinna raekoja esmamainimisest. Põhijoontes tänapäevani säilinud ruumijaotuse ning sise- ja välisilme sai raekoda aastatel 1402–1404 kiviraidur Ghercke juhtimisel tehtud ümberehitusega.
Tegemist on Põhja- ja Balti-maade vanima ja ainsana säilinud gooti stiilis raekojaga. Tallinna raekoda on kahekorruseline paekivist ehitis, millel on kõrge sadulkatus ja kaheksatahuline konsooltorn. Tornikiivri tippu aastal 1530 paigaldatud sõjasulast kujutav tuulelipp Vana Toomas on kujunenud üheks Tallinna sümboliks. Peafassaadil paiknevad lohepeakujulised veesülitid pärinevad aastast 1627.
Uue margiväljaande kujundas Indrek Ilves. 90 senti maksva kleepmargi motiiviks on populaarseim vaade Tallinna raekojale. Sarnase motiiviga postmark ilmus ka 2004. aastal, mil tähistati 600 aasta möödumist tänapäevase hoone valmimisest. Siis oli postmargiväljaande kujundajaks Jaan Saar. Mõlema margi ilmumise puhul valminud eritemplite motiivid olid samuti sarnased: tuulelipp Vana Toomas. Tallinna raekoja motiive leiab huviline ka Eesti 1999. ja 2018. aasta jõulumarkidelt. Nõukogude Liidus ilmus raekoja hoonet ja selle tuulelipu pildiga postmark 1973. aastal.

ELMO VIIGIPUU

Veel lugemist: